Rekolekcje szkolne 2017

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 20-22 marzec 2017 r. w parafii Boguchwała odbywały się rekolekcje szkolne zorganizowane przez ks. Mariusza Godka. Prowadził je charyzmatyczny i utalentowany kapłan diecezji wrocławskiej- raper – ks. Jakub Bartczak. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą boguchwalskich szkół rekolekcjonista przekazał niesamowity entuzjazm i namiastkę swojego talentu muzycznego Nadto dla młodzieży gimnazjów i liceum dała świadectwo Aleksandra Bielak – przestrzegając prze błędami młodości.

W pierwszym dniu potkania odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. S. Maczka w Boguchwale w czterech grupach: dla klas 0-3 szkoły podstawowej, klas 4-6 szkoły podstawowej, dla gimnazjów oraz dla liceum ogólnokształcącego.

Drugi dzień szkolnych rekolekcji to Eucharystia w dwóch grupach: szkoła podstawowa, oraz druga grupa- gimnazja i liceum. Podczas spotkania w kościele ks. Jakub w obrazowy sposób zachęcał do odważnego wyznawania wiary oraz jak mówią słowa jego piosenki: „odrzuć zło, wybieraj dobro”. Pan Bóg bowiem pragnie szczęścia każdego człowieka. Nadto swoje świadectwo dała Aleksandra, która skupiła starszą część młodzieży na problemach dotyczących ich wieku.

Puentą rekolekcji był koncert dla wszystkich szkół parafii Boguchwała, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy i chętnych w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Zebrała się tam młodzież i dzieci w liczbie ok. 700 osób. Podczas koncertu połączonego z nauką rekolekcyjną, dzieci i młodzież mogła pokazać swój własny talent, oraz dać świadectwo wiary – co uczynił m.in. Franciszek z kl. IV z Mogielnicy. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy, które z pewnością staną się pamiątką wyjątkowych rekolekcji, jakie młodzież i dzieci mogły przeżywać w Wielkim Poście 2017r. w Boguchwale.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij