Rekolekcje szkolne 2017

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 20-22 marzec 2017 r. w parafii Boguchwała odbywały się rekolekcje szkolne zorganizowane przez ks. Mariusza Godka. Prowadził je charyzmatyczny i utalentowany kapłan diecezji wrocławskiej- raper – ks. Jakub Bartczak. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą boguchwalskich szkół rekolekcjonista przekazał niesamowity entuzjazm i namiastkę swojego talentu muzycznego Nadto dla młodzieży gimnazjów i liceum dała świadectwo Aleksandra Bielak – przestrzegając prze błędami młodości.

W pierwszym dniu potkania odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. S. Maczka w Boguchwale w czterech grupach: dla klas 0-3 szkoły podstawowej, klas 4-6 szkoły podstawowej, dla gimnazjów oraz dla liceum ogólnokształcącego.

Drugi dzień szkolnych rekolekcji to Eucharystia w dwóch grupach: szkoła podstawowa, oraz druga grupa- gimnazja i liceum. Podczas spotkania w kościele ks. Jakub w obrazowy sposób zachęcał do odważnego wyznawania wiary oraz jak mówią słowa jego piosenki: „odrzuć zło, wybieraj dobro”. Pan Bóg bowiem pragnie szczęścia każdego człowieka. Nadto swoje świadectwo dała Aleksandra, która skupiła starszą część młodzieży na problemach dotyczących ich wieku.

Puentą rekolekcji był koncert dla wszystkich szkół parafii Boguchwała, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy i chętnych w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Zebrała się tam młodzież i dzieci w liczbie ok. 700 osób. Podczas koncertu połączonego z nauką rekolekcyjną, dzieci i młodzież mogła pokazać swój własny talent, oraz dać świadectwo wiary – co uczynił m.in. Franciszek z kl. IV z Mogielnicy. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy, które z pewnością staną się pamiątką wyjątkowych rekolekcji, jakie młodzież i dzieci mogły przeżywać w Wielkim Poście 2017r. w Boguchwale.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij