Rekolekcje szkolne 2017

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 20-22 marzec 2017 r. w parafii Boguchwała odbywały się rekolekcje szkolne zorganizowane przez ks. Mariusza Godka. Prowadził je charyzmatyczny i utalentowany kapłan diecezji wrocławskiej- raper – ks. Jakub Bartczak. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą boguchwalskich szkół rekolekcjonista przekazał niesamowity entuzjazm i namiastkę swojego talentu muzycznego Nadto dla młodzieży gimnazjów i liceum dała świadectwo Aleksandra Bielak – przestrzegając prze błędami młodości.

W pierwszym dniu potkania odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. gen. S. Maczka w Boguchwale w czterech grupach: dla klas 0-3 szkoły podstawowej, klas 4-6 szkoły podstawowej, dla gimnazjów oraz dla liceum ogólnokształcącego.

Drugi dzień szkolnych rekolekcji to Eucharystia w dwóch grupach: szkoła podstawowa, oraz druga grupa- gimnazja i liceum. Podczas spotkania w kościele ks. Jakub w obrazowy sposób zachęcał do odważnego wyznawania wiary oraz jak mówią słowa jego piosenki: „odrzuć zło, wybieraj dobro”. Pan Bóg bowiem pragnie szczęścia każdego człowieka. Nadto swoje świadectwo dała Aleksandra, która skupiła starszą część młodzieży na problemach dotyczących ich wieku.

Puentą rekolekcji był koncert dla wszystkich szkół parafii Boguchwała, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy i chętnych w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Zebrała się tam młodzież i dzieci w liczbie ok. 700 osób. Podczas koncertu połączonego z nauką rekolekcyjną, dzieci i młodzież mogła pokazać swój własny talent, oraz dać świadectwo wiary – co uczynił m.in. Franciszek z kl. IV z Mogielnicy. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy, które z pewnością staną się pamiątką wyjątkowych rekolekcji, jakie młodzież i dzieci mogły przeżywać w Wielkim Poście 2017r. w Boguchwale.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij