Matematyka – Zofia Machnicka

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie: ukończyłam studia magisterskie na kierunku Matematyka w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, obecnie Uniwersytet Rzeszowski. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i warsztatach krajowych i zagranicznych z zakresu zastosowania nauk ścisłych w badaniach naukowych i prowadzeniu działalności biznesowej. Uczestniczyłam w kilkunastu projektach badawczych realizowanych ze środków UE.

Doświadczenie: posiadam blisko 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela i wykładowcy matematyki. Od 2017 roku pracuję w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale jako nauczyciel matematyki w klasach dwujęzycznych i tradycyjnych. Koordynator procesu wdrażania i przeprowadzania programu matury międzynarodowej (IB) – International Baccalaureate Diploma Programme w LOB.

W latach 2005-2017 byłam wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz nauczycielem matematyki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Cele i zainteresowania: odkąd rozpoczęłam pracę z młodzieżą, oprócz prowadzenia zajęć z matematyki, przygotowuję zespoły najzdolniejszych uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym [m.in. do: Kangura matematycznego, Konkursu matematycznego im. Prof. J.Marszała, Konkursu matematycznego im. F.Leji, Olimpiady matematycznej – O diamentowy indeks AGH, URoków matematyki i Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego]. Moi wychowankowie zajmują w nich wysokie lokaty. Praca z młodzieżą przynosi mi ogromną radość, poczucie spełnienia, a postępy i wyniki podopiecznych motywują mnie do ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych, efektywnych metod nauczania.

Moje zainteresowania dydaktyczno-naukowe obejmują obszar efektywnych metod nauczania matematyki. Moim marzeniem jest zrealizować międzynarodowy projekt z zakresu nauczania matematyki.

Wolne chwile staram się spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Lubię dobrą książkę, kilkudniowe wyjazdy w polskie góry oraz wycieczki piesze i rowerowe.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij