Gołąbek Pokoju w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W zeszłym tygodniu w LOB gościła statuetka Gołąbka Pokoju. Statuetka ta symbolizuje przyjaźń i pokój. Nie jest to jednak zwykła statuetka, jakich jest wiele. Ta przekazywana jest z kraju do kraju, niosąc przez świat przesłanie przestrzegania praw człowieka.

            Inicjatorem tej akcji jest artysta Richard Hillinger, który wykonał 30 statuetek gołąbków naturalnej wielkości, w złotym kolorze, z gałązką oliwną w dziobie, odpowiadających ilości artykułów Konwencji Praw Człowieka. Akcja ta rozpoczęła się w grudniu 2008 r. w 60. rocznicę ogłoszenia Konwencji Praw Człowieka w Stanach Zjednoczonych i jest przeprowadzana we współpracy z Collage United Nations Award.

Statuetka do Liceum przywędrowała z Przedszkola Publicznego w Boguchwale, wcześniej gościła w Szkole Podstawowej w Boguchwale oraz w Gimnazjum w Boguchwale, natomiast uczniowie gimnazjum otrzymali ją z Gesamtschule w Bexbach. Gołąbek będzie wędrował przez kolejne miesiące do szkół i instytucji gminy Boguchwała, aby jego idea miała coraz większy zasięg.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przekazali statuetkę Gołąbka Pokoju do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Wśród osób, które zostały obdarowane statuetką Gołąbka Pokoju są m.in.: Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Ojciec Święty Benedykt XVI oraz Dalajlama XIV.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że drugi termin sprawdzianu kompetencji językowych, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wyznaczono na dzień...

 
Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij