Gołąbek Pokoju w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W zeszłym tygodniu w LOB gościła statuetka Gołąbka Pokoju. Statuetka ta symbolizuje przyjaźń i pokój. Nie jest to jednak zwykła statuetka, jakich jest wiele. Ta przekazywana jest z kraju do kraju, niosąc przez świat przesłanie przestrzegania praw człowieka.

            Inicjatorem tej akcji jest artysta Richard Hillinger, który wykonał 30 statuetek gołąbków naturalnej wielkości, w złotym kolorze, z gałązką oliwną w dziobie, odpowiadających ilości artykułów Konwencji Praw Człowieka. Akcja ta rozpoczęła się w grudniu 2008 r. w 60. rocznicę ogłoszenia Konwencji Praw Człowieka w Stanach Zjednoczonych i jest przeprowadzana we współpracy z Collage United Nations Award.

Statuetka do Liceum przywędrowała z Przedszkola Publicznego w Boguchwale, wcześniej gościła w Szkole Podstawowej w Boguchwale oraz w Gimnazjum w Boguchwale, natomiast uczniowie gimnazjum otrzymali ją z Gesamtschule w Bexbach. Gołąbek będzie wędrował przez kolejne miesiące do szkół i instytucji gminy Boguchwała, aby jego idea miała coraz większy zasięg.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przekazali statuetkę Gołąbka Pokoju do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Wśród osób, które zostały obdarowane statuetką Gołąbka Pokoju są m.in.: Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Ojciec Święty Benedykt XVI oraz Dalajlama XIV.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij