Gołąbek Pokoju w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W zeszłym tygodniu w LOB gościła statuetka Gołąbka Pokoju. Statuetka ta symbolizuje przyjaźń i pokój. Nie jest to jednak zwykła statuetka, jakich jest wiele. Ta przekazywana jest z kraju do kraju, niosąc przez świat przesłanie przestrzegania praw człowieka.

            Inicjatorem tej akcji jest artysta Richard Hillinger, który wykonał 30 statuetek gołąbków naturalnej wielkości, w złotym kolorze, z gałązką oliwną w dziobie, odpowiadających ilości artykułów Konwencji Praw Człowieka. Akcja ta rozpoczęła się w grudniu 2008 r. w 60. rocznicę ogłoszenia Konwencji Praw Człowieka w Stanach Zjednoczonych i jest przeprowadzana we współpracy z Collage United Nations Award.

Statuetka do Liceum przywędrowała z Przedszkola Publicznego w Boguchwale, wcześniej gościła w Szkole Podstawowej w Boguchwale oraz w Gimnazjum w Boguchwale, natomiast uczniowie gimnazjum otrzymali ją z Gesamtschule w Bexbach. Gołąbek będzie wędrował przez kolejne miesiące do szkół i instytucji gminy Boguchwała, aby jego idea miała coraz większy zasięg.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przekazali statuetkę Gołąbka Pokoju do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Wśród osób, które zostały obdarowane statuetką Gołąbka Pokoju są m.in.: Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Ojciec Święty Benedykt XVI oraz Dalajlama XIV.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Wycieczka do Przemyśla

Wycieczka do Przemyśla

W ubiegły wtorek klasy drugie liceum wybrały się na wycieczkę do Przemyśla w celu poznania w krótkim zarysie historyczno-kulturowy charakter miasta. Już na...

 
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

11 października 2021 r. odbyło się spotkanie z Anną Ziobro – autorką powieści: „Za ścianą ciszy”, „Tysiąc kawałków” i „Brakujący...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Kangur Matematyczny na stałe wpisał się w grupę konkursów matematycznych, w których corocznie biorą udział uzdolnieni matematycznie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego...

 
Wyróżnienie w konkursie historycznym

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Oliwier Kąkol (klasa 2C) został wyróżniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Oliwier zdobył 27 punktów. Najlepsi...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij