Gołąbek Pokoju w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W zeszłym tygodniu w LOB gościła statuetka Gołąbka Pokoju. Statuetka ta symbolizuje przyjaźń i pokój. Nie jest to jednak zwykła statuetka, jakich jest wiele. Ta przekazywana jest z kraju do kraju, niosąc przez świat przesłanie przestrzegania praw człowieka.

            Inicjatorem tej akcji jest artysta Richard Hillinger, który wykonał 30 statuetek gołąbków naturalnej wielkości, w złotym kolorze, z gałązką oliwną w dziobie, odpowiadających ilości artykułów Konwencji Praw Człowieka. Akcja ta rozpoczęła się w grudniu 2008 r. w 60. rocznicę ogłoszenia Konwencji Praw Człowieka w Stanach Zjednoczonych i jest przeprowadzana we współpracy z Collage United Nations Award.

Statuetka do Liceum przywędrowała z Przedszkola Publicznego w Boguchwale, wcześniej gościła w Szkole Podstawowej w Boguchwale oraz w Gimnazjum w Boguchwale, natomiast uczniowie gimnazjum otrzymali ją z Gesamtschule w Bexbach. Gołąbek będzie wędrował przez kolejne miesiące do szkół i instytucji gminy Boguchwała, aby jego idea miała coraz większy zasięg.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przekazali statuetkę Gołąbka Pokoju do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Wśród osób, które zostały obdarowane statuetką Gołąbka Pokoju są m.in.: Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Ojciec Święty Benedykt XVI oraz Dalajlama XIV.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Rekrutacja uzupełniająca – informacja

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale informuje, że w oddziale dwujęzycznym i międzynarodowych pozostały ostatnie wolne miejsca,...

 
„Edukacja XXI wieku”

„Edukacja XXI wieku”

Jak powinna wyglądać edukacja XXI wieku przekonują się nauczyciele LOB, uczestnicząc w dwutygodniowych kursach szkoleniowych tym razem we Florencji. Kursy są...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij