WARSZTATY MATEMATYCZNE W LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 12 września 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale dla wszystkich chętnych uczniów odbyły się Warsztaty Matematyczne propagujące Jagielloński Turniej Matematyczny (JTM), rok rocznie realizowany w Krakowie dla młodzieży uzdolnionej matematycznie.

Organizatorem Warsztatów Matematycznych jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ, propagator i inicjator Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Spotkanie poprowadził dr Andrzej Czarnecki. Warsztaty były sponsorowane przez grant Akamai Foundation.

 

Bezpośrednim celem warsztatów była promocja Turnieju w szkołach średnich, z których pochodzili finaliści dotychczasowych edycji oraz dotarcie do zdolnych uczniów, którzy jeszcze o nim nie słyszeli i zainteresowanie ich udziałem w konkursie. (Uczniowie z LOB biorą aktywny udział w tym Turnieju). Jednocześnie pojawiła się informacja o formule, terminach i korzyściach płynących z udziału w JTM.

W dniu 12 września 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale dla wszystkich chętnych uczniów odbyły się Warsztaty Matematyczne propagujące Jagielloński Turniej Matematyczny (JTM), rok rocznie realizowany w Krakowie dla młodzieży uzdolnionej matematycznie.

Organizatorem Warsztatów Matematycznych jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ, propagator i inicjator Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Spotkanie poprowadził dr Andrzej Czarnecki.

Bezpośrednim celem warsztatów była promocja Turnieju w szkołach średnich, z których pochodzili finaliści dotychczasowych edycji oraz dotarcie do zdolnych uczniów, którzy jeszcze o nim nie słyszeli i zainteresowanie ich udziałem w konkursie. (Uczniowie z LOB biorą aktywny udział w tym Turnieju). Jednocześnie pojawiła się informacja o formule, terminach i korzyściach płynących z udziału w JTM.

Tematyka spotkania dotyczyła pewnej własności liczb naturalnych – persystencji – związanej z ciągiem https://oeis.org/A003001. Problemy związane z tym ciągiem są trudne mimo bardzo prostych sformułowań. Dr Andrzej Czarnecki przybliżył uczniom, skąd wynikają te trudności, i jak wiążą się z ważnymi wynikami i problemami matematyki ostatnich i najbliższych lat. Doktor wyraził, że matematycy z Krakowa mają doświadczenia w mierzeniu się z tą tematyką, i mają  nadzieję, że także uczniowie z Boguchwały przyjdą do Krakowa pracować nad nią w przyszłości.

 

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij