WARSZTATY MATEMATYCZNE W LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 12 września 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale dla wszystkich chętnych uczniów odbyły się Warsztaty Matematyczne propagujące Jagielloński Turniej Matematyczny (JTM), rok rocznie realizowany w Krakowie dla młodzieży uzdolnionej matematycznie.

Organizatorem Warsztatów Matematycznych jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ, propagator i inicjator Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Spotkanie poprowadził dr Andrzej Czarnecki. Warsztaty były sponsorowane przez grant Akamai Foundation.

 

Bezpośrednim celem warsztatów była promocja Turnieju w szkołach średnich, z których pochodzili finaliści dotychczasowych edycji oraz dotarcie do zdolnych uczniów, którzy jeszcze o nim nie słyszeli i zainteresowanie ich udziałem w konkursie. (Uczniowie z LOB biorą aktywny udział w tym Turnieju). Jednocześnie pojawiła się informacja o formule, terminach i korzyściach płynących z udziału w JTM.

W dniu 12 września 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale dla wszystkich chętnych uczniów odbyły się Warsztaty Matematyczne propagujące Jagielloński Turniej Matematyczny (JTM), rok rocznie realizowany w Krakowie dla młodzieży uzdolnionej matematycznie.

Organizatorem Warsztatów Matematycznych jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ, propagator i inicjator Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Spotkanie poprowadził dr Andrzej Czarnecki.

Bezpośrednim celem warsztatów była promocja Turnieju w szkołach średnich, z których pochodzili finaliści dotychczasowych edycji oraz dotarcie do zdolnych uczniów, którzy jeszcze o nim nie słyszeli i zainteresowanie ich udziałem w konkursie. (Uczniowie z LOB biorą aktywny udział w tym Turnieju). Jednocześnie pojawiła się informacja o formule, terminach i korzyściach płynących z udziału w JTM.

Tematyka spotkania dotyczyła pewnej własności liczb naturalnych – persystencji – związanej z ciągiem https://oeis.org/A003001. Problemy związane z tym ciągiem są trudne mimo bardzo prostych sformułowań. Dr Andrzej Czarnecki przybliżył uczniom, skąd wynikają te trudności, i jak wiążą się z ważnymi wynikami i problemami matematyki ostatnich i najbliższych lat. Doktor wyraził, że matematycy z Krakowa mają doświadczenia w mierzeniu się z tą tematyką, i mają  nadzieję, że także uczniowie z Boguchwały przyjdą do Krakowa pracować nad nią w przyszłości.

 

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij