Fizyka – „Eksperyment i obserwacja”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Rozwój fizyki nowoczesnej zaczął się w czasach Galileusza i Newtona (XVII wiek) od wprowadzenia doświadczeń (oraz matematyki) do badania i wyjaśniania praw przyrody. Bez badań eksperymentalnych fizyka byłaby filozofią natury. Być może pojawiłby się matematyczny opis obserwowanych zjawisk, ale ich wyjaśnienie nie zawsze byłoby zgodne z rzeczywistością. Nie byłoby też wielu gałęzi fizyki.

Eksperymenty w szkole, to przede wszystkim ciekawszy (lepszy) sposób na naukę przedmiotu, bo pozwalający uczniowi samodzielnie dotknąć, zmierzyć, doświadczyć lub zaobserwować daną prawidłowość czy też zjawisko.

Według takiej filozofii zostały pomyślane zajęcia z fizyki w ramach projektu: Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała, które realizujemy w LOB w roku szkolnym 2019/2020. Dają one uczniom możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów fizycznych: zarówno przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu LOB (w tym zakupionego w ramach projektu), jak i prostych przedmiotów, znanych z życia codziennego.


B. Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Konkurs: „Smart City w moim Mieście”

Konkurs: „Smart City w moim Mieście”

Gmina Boguchwała ogłasza konkurs na najlepszą  pracę plastyczną zatytułowaną: „Smart City w moim Mieście” w ramach projektu „Boguchwała Smart City...

 
Informacja dla uczniów szkół podstawowych

Informacja dla uczniów szkół podstawowych

Informujemy, że w związku z podjęciem niezbędnych kroków mających ograniczyć zagrożenie rozpszestrzeniania się koronawirusa (m.in. zamknięcie szkół,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Kolejną dumą Liceum w Boguchwale staje się Absolwentka 2019 – Kinga Ślusarczyk. Bardzo miło nam poinformować, że 10 grudnia 2019 roku Kinga odebrała stypendium...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij