Chemia – Danuta Nowak

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Studia chemiczne Ukończyłam na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Jestem również absolwentką dwuletniego Studium Pedagogicznego przy tejże Uczelni.

 Doświadczenie:

Jestem pracownikiem Katedry/Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej a także nauczycielem chemii w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale.

Posiadam doświadczenie w pracy dydaktycznej na różnych etapach kształcenia. Od wielu lat pracuję z licealistami, przygotowując kolejne roczniki do osiągania jak najlepszych wyników na maturze.

Dużą przyjemność i satysfakcję daje mi praca ze szczególnie uzdolnioną młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych woj. podkarpackiego w ramach projektów edukacyjnych realizowanych przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

Ponadto, będąc członkiem Okręgowej Olimpiady Chemicznej dla szkół  ponadgimnazjalnych,  biorę czynny udział  w przygotowaniu i przeprowadzaniu Olimpiady  na szczeblu okręgowym.

Lubię pracę z młodzieżą. Jako nauczyciel chemii chciałabym zainteresować młodzież swoim przedmiotem, prowadząc zajęcia nie tylko w sposób tradycyjny czyli w formie wykładu lecz również praktycznie – doświadczalnie. Współpracując z Wydziałem Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej mamy możliwość pracować w pełni wyposażonych pracowniach dydaktycznych.

Zamierzenia:

Świat nauk przyrodniczych jest moją pasją i lubię pracować z młodzieżą. Jako doświadczony chemik, chciałabym pobudzić młodych ludzi do twórczego, logicznego myślenia, odkrywania uzdolnień i rozwijania zainteresowań chemią. Chcę nie tylko przekazywać wiedzę, lecz konsultować i diagnozować a zatem mieć wpływ na tworzenie nowego środowiska nauki opartego na zasadach współdziałania. W pracy szanuję i cenię indywidualizm.

Do zrozumienia chemii potrzebne są zarówno podstawy teoretyczne jak i doświadczenie zdobyte w praktyce. Dlatego też wielką wagę nadaję współpracy z Wydziałem Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej w zakresie możliwości wykonywania doświadczeń w dobrze wyposażonych pracowniach dydaktycznych.

Pozdrawiam!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij