Matura 2020 – podsumowanie

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W czerwcu 2020r., do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło łącznie 259272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Abiturienci w części pisemnej zdawali egzamin z: języka polskiego, matematyki oraz z wybranego języka obcego nowożytnego. Każdy absolwent obowiązkowo przystąpił również do matury z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (wielu uczniów zdecydowało się na zdawanie kilku), a w przypadku języków obcych nowożytnych–na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.
Natomiast zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, ze względu na szczególne okoliczności w jakich odbywały się matury, nie przeprowadzano w tym roku egzaminów w części ustnej.

Egzaminy maturalne, w skali kraju, zdało w tym roku jedynie 74% maturzystów. Sukces jest udziałem 81,1% absolwentów liceów i tylko 62% uczniów techników. W odniesieniu do województwa podkarpackiego dane te wyglądają następująco: maturę zdało 75,2% absolwentów, w tym 84,2% licealistów i 62,8% uczniów techników. Są to wyniki zdecydowanie słabsze niż w latach ubiegłych.

Egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu nie zdało w skali kraju 8,8% maturzystów, pozostali, którzy nie uzyskali świadectwa dojrzałości, mogą przystąpić jeszcze raz do egzaminu we wrześniowej sesji poprawkowej.

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, uzyskali wyniki zdecydowanie powyżej średnich krajowych i wojewódzkich, ze wszystkich przedmiotów zdawanych na poziomie podstawowym (j. polski, matematyka, j. angielski, j. niemiecki, j. francuski). W przypadku języka angielskiego ta różnica wynosi 10,5% w odniesieniu do średniej krajowej i 12,5% w porównaniu z wynikami uzyskanymi na Podkarpaciu.

Ponadto aż z ośmiu spośród dziesięciu typowych przedmiotów rozszerzonych wybieranych samodzielnie przez uczniów, nasi absolwenci uzyskali wyniki powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej (język angielski, matematyka, fizyka, chemia, informatyka, geografia, biologia, wos).

Na szczególne podkreślenie zasługują wyniki uzyskane przez naszych uczniów z informatyki (średnia krajowa 29%, średni wynik w Liceum w Boguchwale 47%), fizyki (średni wynik w kraju 34%, na Podkarpaciu 33%, w LOB 55,6%) i chemii (kraj 38%, województwo 37%, LOB 78,3%). Najlepszy globalnie wynik nasi uczniowie uzyskali natomiast z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym: 90,8%. Co godne szczególnej uwagi, bardzo dobrze prezentują się także wyniki uczniów z egzaminów z wybranych przez nich przedmiotów zdawanych w j. angielskim. W przypadku egzaminu z matematyki i geografii, średnie wyniki są zdecydowanie wyższe od tych uzyskanych z egzaminów z tych przedmiotów zdawanych w j. polskim.

Wszystkim absolwentom gratulujemy odniesionych sukcesów.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

X MTB – 20.09.2020

X MTB – 20.09.2020

 
Rekrutacja uzupełniająca Politechnika Rzeszowska

Rekrutacja uzupełniająca Politechnika Rzeszowska

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na Politechnice Rzeszowskiej, która potrwa do 30 września 2020 r. To doskonała...

 
 

NASZE SUKCESY »

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij