Ballada o „Balladynie”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Narodowe Czytanie 2020

„Tragedia cała podobna do starej ballady, ułożona tak, jakby ją gmin układał” – pisał Juliusz Słowacki do matki 18 grudnia 1834 r.Ta właśnie „stara ballada” stała się przedmiotem tegorocznego Czytania Narodowego objętego Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
Liceum, wespół z Gminną Biblioteką Publiczną, z radością włączyło się w ogólnopolskie wydarzenie.
Park Lubomirskich był świadkiem niecodziennych wydarzeń i iście romantycznych stylizacji. Dziewczęta z LOB-u, ubrane w przepiękne suknie, we wzorze z czasów Księstwa Warszawskiego, częstowały zaproszonych gości malinami, od wejścia wprowadzając ich w nastrój z utworu Słowackiego.
Oprawy artystycznej dopełnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kompanija” z Boguchwały, który zaprezentował dramę „Polonezem w literacki świat Juliusza Słowackiego”.

W czytanie utworu zaangażowali byli uczniowie Liceum, Szkoły Podstawowej Montessori, nauczyciele i dyrekcja LOB oraz lokalne władze.
Wszystko to sprawiło, że popołudnie piątego września przeniosło nas do magicznej, romantycznej krainy rodem z kart romantycznego dramatu.

Bożena Wolano

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Akcja Szkoła pamięta 2020

Akcja Szkoła pamięta 2020

Odpowiadając na inicjatywę MEN – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wzięło po raz kolejny udział w akcji „Szkoła...

 
Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Informuję, że od poniedziałku (19 października 2020r.), wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze stref...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij