Klasa 3a (tradycyjna) 2017/18-2019/20 – wychowawca: dr Artur Wikotr

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Klasa III A  2017-2020  tzw. tradycyjna

Równo rok temu przygotowywali się do matury, w trudnym momencie niepewności, związanej z początkiem pandemii. Później po egzaminie dojrzałości rozjechali się, studiują – słowem szukają swojego miejsca w życiu. Byli „dobra” klasą – nie sprawiali większych problemów wychowawczych, a  jeśli takie się pojawiały, to zawsze potrafiliśmy  je rozwiązać z dobrym skutkiem dla wszystkich.

Klasa III A uformowała się we wrześniu 2017 roku licząc 21 uczniów a później dołączali do niej inni m.in. Michał Duliński, Dominik Weber, Małgosia Kot, Radek Czekaj czy Wojtek Kudasik.

 Tożsamość klasy „wykuwała” się w codziennych,  uczniowskich problemach „załatwianych” czy to ad hoc na korytarzu szkolnym czy w nierzadko emocjonalnych rozmowach na godzinie wychowawczej.  Te relacje uczeń – wychowawca czy uczeń –  nauczyciel przedmiotu – znaczyły ten trzyletni proces żmudnym kształtowaniem odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje. Ważnymi jego elementami były wspólne wyjazdy do kina na filmy „Dywizjon 303-historia prawdziwa” „Ponad wszystko” czy „Boże ciało”. Podsumowaniem naszego szkolnego bycia razem jako klasy III A była wycieczka na Roztocze do Suśca – wiosnę 2019 roku.

Ktoś kiedyś powiedział, że największą satysfakcję czerpie nauczyciel-wychowawca z faktu, że może towarzyszyć swoim wychowankom w dorastaniu zarówno emocjonalnym jaki i intelektualnym. Że może prowadzić ich, chociaż przez chwilę, ku dorosłości. Dzisiaj wiem, że to nie truizm.

 

Wychowawca Artur Wiktor

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij