Projekt Pen Pal

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie klasy 2a oraz 2c wzięli udział w projekcie, który powstał na platformie Facebook.
Na jednej z grup: „Meet my class – Virtual English Teachers” nauczyciele języka angielskiego z całego świata organizują lekcje online oraz wymieniają się korespondencją, aby ich uczniowie mogli z sobą porozmawiać, poznać różne kultury, a przy tym ćwiczyć i udoskonalać język angielski.
Pani Paulina Haligowska, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wykorzystała możliwości wynikające z udziału w tym projekcie aby urozmaicić naszym uczniom lekcje. Młodzież z LOB-u, z jej inspiracji, podjęła wymianę maili z uczniami ze szkoły SMK MAK MANDIN (Malezja).
Uczniowie klas drugich LOB napisali do wybranych przez siebie rówieśników listy, w których opisali swoje zainteresowania i podzielili się wiedzą na temat polskiej kultury. Następnie maile zostały przesłane do nauczycielki z malezyjskiej szkoły pani Zariny. W tym tygodniu uczniowie klasy 2A otrzymali już odpowiedzi, a w następnym maile otrzyma również klasa 2C.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim projekcie, który swoją formą zaintrygował uczniów i zachęcił do dodatkowej pracy.
W czerwcu Pani Paulina planuje zorganizować także lekcję online, na której uczniowie będą mogli ze sobą bezpośrednio porozmawiać. Będzie to sposobność do bliższego poznania rówieśników z innego, bardzo odległego, zakątka świata.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij