Projekt Pen Pal

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie klasy 2a oraz 2c wzięli udział w projekcie, który powstał na platformie Facebook.
Na jednej z grup: „Meet my class – Virtual English Teachers” nauczyciele języka angielskiego z całego świata organizują lekcje online oraz wymieniają się korespondencją, aby ich uczniowie mogli z sobą porozmawiać, poznać różne kultury, a przy tym ćwiczyć i udoskonalać język angielski.
Pani Paulina Haligowska, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wykorzystała możliwości wynikające z udziału w tym projekcie aby urozmaicić naszym uczniom lekcje. Młodzież z LOB-u, z jej inspiracji, podjęła wymianę maili z uczniami ze szkoły SMK MAK MANDIN (Malezja).
Uczniowie klas drugich LOB napisali do wybranych przez siebie rówieśników listy, w których opisali swoje zainteresowania i podzielili się wiedzą na temat polskiej kultury. Następnie maile zostały przesłane do nauczycielki z malezyjskiej szkoły pani Zariny. W tym tygodniu uczniowie klasy 2A otrzymali już odpowiedzi, a w następnym maile otrzyma również klasa 2C.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim projekcie, który swoją formą zaintrygował uczniów i zachęcił do dodatkowej pracy.
W czerwcu Pani Paulina planuje zorganizować także lekcję online, na której uczniowie będą mogli ze sobą bezpośrednio porozmawiać. Będzie to sposobność do bliższego poznania rówieśników z innego, bardzo odległego, zakątka świata.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Wycieczka klas pierwszych

Wycieczka klas pierwszych

18 czerwca 2021r. uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawcy, wyznaczonych opiekunów oraz przewodnika udali się na jednodniową wycieczkę górską do Ustrzyk...

 
SMAK ROSYJSKIEJ KUCHNI

SMAK ROSYJSKIEJ KUCHNI

W ramach zajęć z języka rosyjskiego uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do jednej z rzeszowskich restauracji, w której mieli okazję spróbować...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Oliwier Kąkol (klasa 2C) został wyróżniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Oliwier zdobył 27 punktów. Najlepsi...

 
Maths in English. Maths with a difference

Maths in English. Maths with a difference

7 konkurs matematyczny  Maths in English. Maths with a difference odbył się 19.03.2021r. Wzięli w  nim udział uczniów z 7 szkół średnich z terenu miasta...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij