Projekt Pen Pal

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie klasy 2a oraz 2c wzięli udział w projekcie, który powstał na platformie Facebook.
Na jednej z grup: „Meet my class – Virtual English Teachers” nauczyciele języka angielskiego z całego świata organizują lekcje online oraz wymieniają się korespondencją, aby ich uczniowie mogli z sobą porozmawiać, poznać różne kultury, a przy tym ćwiczyć i udoskonalać język angielski.
Pani Paulina Haligowska, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wykorzystała możliwości wynikające z udziału w tym projekcie aby urozmaicić naszym uczniom lekcje. Młodzież z LOB-u, z jej inspiracji, podjęła wymianę maili z uczniami ze szkoły SMK MAK MANDIN (Malezja).
Uczniowie klas drugich LOB napisali do wybranych przez siebie rówieśników listy, w których opisali swoje zainteresowania i podzielili się wiedzą na temat polskiej kultury. Następnie maile zostały przesłane do nauczycielki z malezyjskiej szkoły pani Zariny. W tym tygodniu uczniowie klasy 2A otrzymali już odpowiedzi, a w następnym maile otrzyma również klasa 2C.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim projekcie, który swoją formą zaintrygował uczniów i zachęcił do dodatkowej pracy.
W czerwcu Pani Paulina planuje zorganizować także lekcję online, na której uczniowie będą mogli ze sobą bezpośrednio porozmawiać. Będzie to sposobność do bliższego poznania rówieśników z innego, bardzo odległego, zakątka świata.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij