Rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

1 września społeczność z boguchwalskiego Liceum rozpoczęła nowy rok szkolny 2021/2022. Uczniowie po uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w kościele parafialnym w Boguchwale, spotkali się w salach Pałacu Lubomirskich ze swoimi wychowawcami. Nauczyciele zaprezentowali niezbędne informacje związane z organizacją roku szkolnego oraz omówili zasady zawarte w Regulaminie funkcjonowania Liceum w czasie zagrożenia epidemiologicznego COVID-19.

W tym roku szkolnym naukę w Liceum rozpoczęło 203 uczniów. Kształcą się oni w oddziałach tradycyjnych, dwujęzycznych i międzynarodowych. W oddziale tradycyjnym (nauka odbywa się wyłącznie w j. polskim) uczniowie samodzielnie projektują ścieżkę rozwoju edukacyjnego poprzez wybór optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych, drugiego j. obcego, dopasowanej do zainteresowań sekcji sportowej oraz bogatej oferty kół przedmiotowych.

W oddziale dwujęzycznym (z polskim i angielskim językiem nauczania) uczniowie realizują intensywną naukę j. angielskiego, aby osiągnąć biegłość językową (poziom C1). Elementy j. angielskiego wprowadzane są również na innych przedmiotach, uczniowie poznają więc specjalistyczne słownictwo, charakterystyczne dla różnych dziedzin nauki, które niezbędne jest podczas zdawania matury dwujęzycznej.

W tym roku w murach Liceum pojawił się drugi rocznik oddziału międzynarodowego (gdzie polski i angielski są równorzędnymi językami nauczania). Oddział ten przez pierwsze dwa lata (klasa I i II) będzie uczył się według rozwiązań metodycznych tożsamych z tymi stosowanymi z powodzeniem od lat w klasach dwujęzycznych, natomiast program IB DP, który trwa 2 lata, będzie realizował w klasie III i IV Liceum. W tym oddziale znajdują się ambitni, kreatywni i pełni pasji młodzi ludzie, którzy potrafią krytycznie analizować otaczającą ich rzeczywistość.

Do oddziału międzynarodowego należą młodzi ludzie z tzw. doświadczeniem migracyjnym. W tym roku szkolnym są to uczniowie z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Irlandii i Ukrainy. W poprzednich latach do Liceum uczęszczali także absolwenci z Stanów Zjednoczonych, Wenezueli, Włoch. Obecność takich osób sprawia, że młodzież posługuje się dwoma językami nie tylko na zajęciach lekcyjnych. Tym samym systematycznie doskonali swoje umiejętności i uzyskuje stałą motywację do nauki.

Wszystkim uczniom życzymy, by ten rok szkolny był pełen sukcesów, osiągnięć oraz satysfakcji płynącej z wytrwałego zdobywania wiedzy.

 
 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij