Warsztaty artystyczne „W świecie mody”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

20 marca bieżącego roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, odbyły się skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych, warsztaty artystyczne „W świecie mody”. W ich trakcie młodzi miłośnicy sztuk plastycznych zostali zaproszeni do pasjonującego świata strojów i ubiorów. W pierwszej części spotkania, uczestnicy wysłuchali krótkiej prelekcji przygotowanej przez organizatora niniejszego spotkania, doktora Michała Figurę. W jej trakcie słuchacze mogli między innymi poznać przykłady najbardziej ekstrawaganckich i szokujących zarazem ubiorów noszonych przez naszych przodków w dawnych czasach.

Drugą część spotkania zdominowała zespołowa praca młodych artystów, którzy mieli zaprojektować a następnie wykonać z okazałych arkuszy papieru kolekcję strojów młodzieżowych łączących w sobie elementy funkcjonalności i estetyki.

Wszyscy uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację zadania plastycznego. Efektem wytężonej pracy były niecodzienne kreacje, które na koniec spotkania zostały zaprezentowane przez uczestników warsztatów w niezwykle malowniczej scenerii otoczenia barokowego pałacu Lubomirskich – siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Wycieczka do Przemyśla

Wycieczka do Przemyśla

W ubiegły wtorek klasy drugie liceum wybrały się na wycieczkę do Przemyśla w celu poznania w krótkim zarysie historyczno-kulturowy charakter miasta. Już na...

 
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

11 października 2021 r. odbyło się spotkanie z Anną Ziobro – autorką powieści: „Za ścianą ciszy”, „Tysiąc kawałków” i „Brakujący...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Kangur Matematyczny na stałe wpisał się w grupę konkursów matematycznych, w których corocznie biorą udział uzdolnieni matematycznie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego...

 
Wyróżnienie w konkursie historycznym

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Oliwier Kąkol (klasa 2C) został wyróżniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Oliwier zdobył 27 punktów. Najlepsi...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij