Maraton Pisania Listów w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W tym roku społeczność Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, włączyła się z godnym podkreślenia zaangażowaniem, w największą globalną akcję na rzecz praw człowieka, jaką jest wspólne wysyłanie listownych apeli do władz odpowiedzialnych za ich łamanie i wyrazów solidarności do represjonowanych. W tym roku  wyłoniono 10 osób z całego świata, których prawa są łamane. Ich przypadki są zarazem bardzo emblematyczne dla szeroko pojmowanego procederu łamania praw człowieka. Wśród nich znajduje się Gwatemalczyk Bernardo Caal Xol – pozbawiony wolności za pokojową walkę o ochronę środowiska naturalnego, dziennikarka Zhang Zhan, która próbowała ujawnić prawdę o epidemii Covid-19 w Chinach, Mohamed Baker – prawnik zajmujący się obroną praw człowieka w Egipcie oraz Mikita Zalatarou, białoruski nastolatek, zatrzymany w czasie protestów pod sfingowanym zarzutem, torturowany, a następnie skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) z inicjatywy Amnesty International. Akcja w tym roku obejmuje wiele działań zaplanowanych na okres od 29 XI do 12 XII 2021r.

Przed przystąpieniem do akcji, nauczyciele wiedzy o społeczeństwie przeprowadzili we wszystkich klasach zajęcia poświęcone prawom człowieka, posługując się tu m.in. materiałami przygotowanymi przez AI. Przy okazji nakreślili też istotę i cel udziału w maratonie pisania listów.

Nasz maraton pisania listów miał miejsce 10 grudnia w sali kolumnowej Pałacu Lubomirskich w Boguchwale. Pierwsi chętni, koordynowani przez SU, zasiedli do pisania listów o 9 rano, akcja potrwała do godz. 15.

W tym czasie udało się napisać kilkadziesiąt listów. W akcję angażowali się spontanicznie uczniowie wszystkich klas, a także nauczyciele.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij