NOC BIOLOGÓW na Uniwersytecie Rzeszowskim

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

14.01.2022 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale uczestniczyli w szóstej już edycji „Nocy Biologów”. Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników z pozostałych Instytutów wchodzących w skład Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprosili do uczestnictwa w akcji, której celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, jak również wzbudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami biologii i zaszczepienie pasji w uczniach do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.Noc Biologów to także pokazanie uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych jaką fascynująca dziedziną nauki jest biologia. W tym dniu uczniowie klas z rozszerzoną biologią uczestniczyli w otwartych warsztatach zorganizowanych w laboratoriach Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Związki fenolowe ziół i ich właściwości antyoksydacyjne” prowadzone przez dr hab. Grzegorza Chrzanowskiego, prof. UR; dr Ewelinę Kunę; mgr Jana Cichońskiego ; „Jak ukraść wodę roślinie, czyli rzecz o osmozie i plazmolizie” prowadzone przez: dr inż. Romana Maślankę; Agnieszkę Janeczko; Gabrielę Świniuch; „Profilowanie DNA” prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Bio-Tech: Aleksandrę Moskal, Weronikę Wilczak, Wiktora Czajka, Justynę Gaweł, dr Daniela Brodę, mgr inż. Bartosza Jagusztyna, dr hab. Grzegorza Chrzanowskiego, prof. UR; dr Ewelinę Kunę; mgr Jana Cichońskiego; „To jest samiec komara, on nie gryzie – cała prawda o muchówkach” prowadzone przez dr Wiktorię Jordan-Stasiło; Patryka Wąsacza; dr hab. Iwonę Kanie-Kłosok, prof. UR; „Czy każdy mniszek jest taki sam?” prowadzone przez dr Mateusza Wolanina; Izabelę Kwolek, Patrycję Lisiak; oraz „Wykorzystanie mutantów muszki owocowej w biologii ”prowadzone przez dr Mateusza Mołonia i Patrycję Kielar.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij