Już znamy wyniki matur 2022 – sesja majowa

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

We wtorek, 5 lipca 2022r., poznaliśmy wyniki matur z sesji wiosennej. Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, będą znane we wrześniu (po sesji poprawkowej).

W tym roku do egzaminów maturalnych przystąpiło 268 257 osób, z czego 164 276 to absolwenci liceów. Wśród nich było 56 uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Maturę w skali kraju zdało zaledwie 78,2% abiturientów. Zauważalnie lepiej wynik ten wygląda w odniesieniu wyłącznie do liceów (84%). W Boguchwale, zdawalność w pierwszym terminie, przekroczyła 90%, a wszyscy, którym się nie powiodło, mają prawo do sierpniowej poprawki.

Jak co roku rezultaty z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, j. angielski) zdawanych na poziomie podstawowym, są w LOB porównywalne, a niekiedy wyraźnie lepsze od średnich krajowych i wojewódzkich  (j. angielski: LOB: 87%, licea na Podkarpaciu 81%, w skali całego kraju 82%; j. polski: LOB – 66%, podkarpackie licea 59%, kraj – 59%; matematyka: LOB – 63%; licea kraj – 63%).

Co istotne, bardzo dobrze prezentują się też rezultaty z egzaminów zdawanych w Boguchwale na poziomie rozszerzonym. Wybory te są bezpośrednio związane z pasjami młodzieży i ich planami na dalszą przyszłość (edukacyjną i zawodową). Nieodmiennie liderem osiągnięć jest tu chemia. Średni wynik w LOB w tym roku wyniósł 69%, tymczasem średni wynik, zarówno w wymiarze wojewódzkim jak i krajowym, był niższy od niego o 30 punktów procentowych (39%).  Warto w tym miejscu wymienić także matematykę na poziomie rozszerzonym, historię, j. polski, a także historię sztuki (LOB – 67%, średni wynik w województwie 37%, w skali kraju 41%).

Nieźle prezentują się tu też rezultaty uczniów którzy zdecydowali się na zdawanie na poziomie rozszerzonym j. francuskiego (86%) i włoskiego (82%). Nie należy także zapominać, że wielu absolwentów klasy dwujęzycznej, z powodzeniem, rozwiązywało dodatkowe arkusze w j. angielskim.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Rekrutacja uzupełniająca – informacja

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale informuje, że w oddziale dwujęzycznym i międzynarodowych pozostały ostatnie wolne miejsca,...

 
„Edukacja XXI wieku”

„Edukacja XXI wieku”

Jak powinna wyglądać edukacja XXI wieku przekonują się nauczyciele LOB, uczestnicząc w dwutygodniowych kursach szkoleniowych tym razem we Florencji. Kursy są...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij