Język polski / Wiedza o Kulturze – Beata Sołczyk

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Posiadam tytuł magistra filologii polskiej. Aktualnie jestem doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach studiów na UR zdobyłam również uprawnienia z przedmiotu: Wiedza o kulturze. Po zakończeniu studiów uzyskałam Dyplom Uznania Rektora za ukończenie kierunku Filologia Polska z wynikiem bardzo dobrym, przyznawany dla najlepszego studenta na kierunku. Otrzymałam również II nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę magisterską obronioną w roku akademickim 2011/2012 w dziedzinie literaturoznawstwa. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Logopedia. Pragnę nadal rozwijać swoje umiejętności i kompetencje poprzez uczestnictwow konferencjach naukowych i kursach zawodowych.

Doświadczenie:

Obecnie jestem nauczycielem języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale. Zajmuję się pisaniem artykułów i prowadzeniem zajęć dla zainteresowanych. Mam doświadczenie w prowadzeniu lekcji na wszystkich poziomach edukacyjnych, ponieważ brałam udział w praktykach i stażach w ramach projektów unijnych.

Zainteresowania:

Interesuję się literaturą epoki romantyzmu, dramatem od początku jego powstania aż po czasy współczesne oraz reportażem i powieścią podróżniczą. Pasjonuję się także intertekstualnością dzieł sztuki. Zajmuję się antropologią kultury, która mieści w sobie: obyczaje, zachowania i kulturę języka na przestrzeni epok. W wolnych chwilach rozwijam swoje umiejętności w zakresie grafiki komputerowej, aby poprzez wykorzystywanie pomocy multimedialnych uatrakcyjnić zajęcia języka polskiego.

Cele:

Lekcja języka polskiego to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim zdobywanie życiowej mądrości. Żywię nadzieję, że lekcje literatury będą wskazywały najlepsze wzorce zachowania, a wiadomości językoznawcze przyczynią się do doskonalenia umiejętności w tworzeniu własnych tekstów.

Zapraszam!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij