Język polski / Wiedza o Kulturze – dr Beata Sołczyk

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Posiadam tytuł magistra filologii polskiej. Aktualnie jestem doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach studiów na UR zdobyłam również uprawnienia z przedmiotu: Wiedza o kulturze. Po zakończeniu studiów uzyskałam Dyplom Uznania Rektora za ukończenie kierunku Filologia Polska z wynikiem bardzo dobrym, przyznawany dla najlepszego studenta na kierunku. Otrzymałam również II nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę magisterską obronioną w roku akademickim 2011/2012 w dziedzinie literaturoznawstwa. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Logopedia. Pragnę nadal rozwijać swoje umiejętności i kompetencje poprzez uczestnictwow konferencjach naukowych i kursach zawodowych.

Doświadczenie:

Obecnie jestem nauczycielem języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale. Zajmuję się pisaniem artykułów i prowadzeniem zajęć dla zainteresowanych. Mam doświadczenie w prowadzeniu lekcji na wszystkich poziomach edukacyjnych, ponieważ brałam udział w praktykach i stażach w ramach projektów unijnych.

Zainteresowania:

Interesuję się literaturą epoki romantyzmu, dramatem od początku jego powstania aż po czasy współczesne oraz reportażem i powieścią podróżniczą. Pasjonuję się także intertekstualnością dzieł sztuki. Zajmuję się antropologią kultury, która mieści w sobie: obyczaje, zachowania i kulturę języka na przestrzeni epok. W wolnych chwilach rozwijam swoje umiejętności w zakresie grafiki komputerowej, aby poprzez wykorzystywanie pomocy multimedialnych uatrakcyjnić zajęcia języka polskiego.

Cele:

Lekcja języka polskiego to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim zdobywanie życiowej mądrości. Żywię nadzieję, że lekcje literatury będą wskazywały najlepsze wzorce zachowania, a wiadomości językoznawcze przyczynią się do doskonalenia umiejętności w tworzeniu własnych tekstów.

Zapraszam!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij