Język polski / Wiedza o Kulturze – Beata Sołczyk

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Posiadam tytuł magistra filologii polskiej. Aktualnie jestem doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach studiów na UR zdobyłam również uprawnienia z przedmiotu: Wiedza o kulturze. Po zakończeniu studiów uzyskałam Dyplom Uznania Rektora za ukończenie kierunku Filologia Polska z wynikiem bardzo dobrym, przyznawany dla najlepszego studenta na kierunku. Otrzymałam również II nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę magisterską obronioną w roku akademickim 2011/2012 w dziedzinie literaturoznawstwa. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Logopedia. Pragnę nadal rozwijać swoje umiejętności i kompetencje poprzez uczestnictwow konferencjach naukowych i kursach zawodowych.

Doświadczenie:

Obecnie jestem nauczycielem języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale. Zajmuję się pisaniem artykułów i prowadzeniem zajęć dla zainteresowanych. Mam doświadczenie w prowadzeniu lekcji na wszystkich poziomach edukacyjnych, ponieważ brałam udział w praktykach i stażach w ramach projektów unijnych.

Zainteresowania:

Interesuję się literaturą epoki romantyzmu, dramatem od początku jego powstania aż po czasy współczesne oraz reportażem i powieścią podróżniczą. Pasjonuję się także intertekstualnością dzieł sztuki. Zajmuję się antropologią kultury, która mieści w sobie: obyczaje, zachowania i kulturę języka na przestrzeni epok. W wolnych chwilach rozwijam swoje umiejętności w zakresie grafiki komputerowej, aby poprzez wykorzystywanie pomocy multimedialnych uatrakcyjnić zajęcia języka polskiego.

Cele:

Lekcja języka polskiego to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim zdobywanie życiowej mądrości. Żywię nadzieję, że lekcje literatury będą wskazywały najlepsze wzorce zachowania, a wiadomości językoznawcze przyczynią się do doskonalenia umiejętności w tworzeniu własnych tekstów.

Zapraszam!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij