Czytanie Henryka Sienkiewicza

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale 5 września 2014 r. wzięli udział w Narodowym Czytaniu, akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego. Uroczyste czytanie Trylogii w ogrodzie znajdującym się obok szkoły rozpoczął Dyrektor, Zbigniew Kalandyk. Następnie w lekturę zaangażowali się przedstawiciele wszystkich klas Liceum i Gimnazjum. Uczestnikom akcji wręczane były pamiątkowe odciski pieczęci specjalnie na ten cel przygotowanych i rozesłanych przez Kancelarię Prezydenta.

Słuchając fragmentów Ogniem i mieczem, Potopu i Pana Wołodyjowskiego uczniowie mogli zastanowić się, co książki te mówią nam o XVII wiecznej Polsce. Wymienione utwory prezentują liczne przygody Kmicica, Pana Michała i Skrzetuskiego wplecione w wydarzenia historyczne, którymi pasjonowały się pokolenia. Ich przypomnienie było wyrazem tego, że dzisiaj również mogą one wzbudzać zachwyt i kształtować wśród młodzieży poczucie tożsamości i łączności z pokoleniami.

Wspólna lektura utworów Henryka Sienkiewicza, które pisane były „dla pokrzepienia serc”, stała się okazją do popularyzacji czytelnictwa, kultywowania tradycji żywego słowa oraz zwrócenia uwagi młodzieży na potrzebę dbałości o polszczyznę.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij