Czytanie Henryka Sienkiewicza

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale 5 września 2014 r. wzięli udział w Narodowym Czytaniu, akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego. Uroczyste czytanie Trylogii w ogrodzie znajdującym się obok szkoły rozpoczął Dyrektor, Zbigniew Kalandyk. Następnie w lekturę zaangażowali się przedstawiciele wszystkich klas Liceum i Gimnazjum. Uczestnikom akcji wręczane były pamiątkowe odciski pieczęci specjalnie na ten cel przygotowanych i rozesłanych przez Kancelarię Prezydenta.

Słuchając fragmentów Ogniem i mieczem, Potopu i Pana Wołodyjowskiego uczniowie mogli zastanowić się, co książki te mówią nam o XVII wiecznej Polsce. Wymienione utwory prezentują liczne przygody Kmicica, Pana Michała i Skrzetuskiego wplecione w wydarzenia historyczne, którymi pasjonowały się pokolenia. Ich przypomnienie było wyrazem tego, że dzisiaj również mogą one wzbudzać zachwyt i kształtować wśród młodzieży poczucie tożsamości i łączności z pokoleniami.

Wspólna lektura utworów Henryka Sienkiewicza, które pisane były „dla pokrzepienia serc”, stała się okazją do popularyzacji czytelnictwa, kultywowania tradycji żywego słowa oraz zwrócenia uwagi młodzieży na potrzebę dbałości o polszczyznę.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystości...

 
Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Miło jest nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po raz kolejny zostało beneficjentem projektu Erasmus+,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij