Wykład otwarty „Physics in kitchen” na Uniwersytecie Rzeszowskim

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 06 września 2016 r. uczniowie klas realizujący program rozszerzonej fizyki oraz klasy pierwszej dwujęzycznej LOB uczestniczyli w wykładzie „Physics in kitchen”, który odbył się na wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Profesor Andrey Varlamov z Instytutu Nadprzewodnictwa i Materiałów Innowacyjnych w Genui, na przykładzie zjawisk znanych z życia codziennego (np. pieczenia indyka, gotowania spaghetti, zaparzania kawy), starał się pokazać, jak w teoretyczny sposób można opisywać i wyjaśniać zjawiska fizyczne. Po wykładzie uczniowie zwiedzili niektóre laboratoria Katedry Fizyki Doświadczalnej Unwersytetu Rzeszowskiego.

Bogdan Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij