Lekcje w Teatrze „Maska”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W  piątek 7 października 2016 roku moja klasa 1a i klasa równoległa 1b Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale wraz z nauczycielem historii p. Arturem Wiktorem oraz nauczycielką języka polskiego p. Ewą Wielgosz wzięły udział w dwóch lekcjach teatralnych organizowanych przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Pracownica teatru – edukator  teatralny p. Natalia Koza ciekawie opowiadała o etapach rozwoju teatru od antycznego zaczynając, a na renesansowym kończąc. Omówiła obrzędy greckie oraz reguły funkcjonowania teatru średniowiecznego. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Natalia pokazała nam, jak wyglądał antyczny chór. Ustawieni w kole, z zaangażowaniem odgrywaliśmy swoje role. Obejrzeliśmy także stroje wzorowane na starożytnych chitonach, jak również buty, których używano w antycznym teatrze, czyli koturny oraz teatralne maski. Mieliśmy okazję wszystko to przymierzyć.

Kiedy zajęcia zbliżały się ku końcowi, przenieśliśmy się do Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie poznaliśmy historię oraz rodzaje lalek używanych w teatrze. Po spotkaniu każdy mógł wybrać sobie lalkę, z którą pozował do grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

Wyjazd do teatru wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy oraz pozytywne komentarze po zakończonych lekcjach. Zajęcia na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy będą organizowane częściej.

Gabrysia Bosek

kl. I a LOB

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij