Lekcje w Teatrze „Maska”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W  piątek 7 października 2016 roku moja klasa 1a i klasa równoległa 1b Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale wraz z nauczycielem historii p. Arturem Wiktorem oraz nauczycielką języka polskiego p. Ewą Wielgosz wzięły udział w dwóch lekcjach teatralnych organizowanych przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Pracownica teatru – edukator  teatralny p. Natalia Koza ciekawie opowiadała o etapach rozwoju teatru od antycznego zaczynając, a na renesansowym kończąc. Omówiła obrzędy greckie oraz reguły funkcjonowania teatru średniowiecznego. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Natalia pokazała nam, jak wyglądał antyczny chór. Ustawieni w kole, z zaangażowaniem odgrywaliśmy swoje role. Obejrzeliśmy także stroje wzorowane na starożytnych chitonach, jak również buty, których używano w antycznym teatrze, czyli koturny oraz teatralne maski. Mieliśmy okazję wszystko to przymierzyć.

Kiedy zajęcia zbliżały się ku końcowi, przenieśliśmy się do Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie poznaliśmy historię oraz rodzaje lalek używanych w teatrze. Po spotkaniu każdy mógł wybrać sobie lalkę, z którą pozował do grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

Wyjazd do teatru wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy oraz pozytywne komentarze po zakończonych lekcjach. Zajęcia na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy będą organizowane częściej.

Gabrysia Bosek

kl. I a LOB

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij