Lekcje w Teatrze „Maska”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W  piątek 7 października 2016 roku moja klasa 1a i klasa równoległa 1b Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale wraz z nauczycielem historii p. Arturem Wiktorem oraz nauczycielką języka polskiego p. Ewą Wielgosz wzięły udział w dwóch lekcjach teatralnych organizowanych przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Pracownica teatru – edukator  teatralny p. Natalia Koza ciekawie opowiadała o etapach rozwoju teatru od antycznego zaczynając, a na renesansowym kończąc. Omówiła obrzędy greckie oraz reguły funkcjonowania teatru średniowiecznego. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Natalia pokazała nam, jak wyglądał antyczny chór. Ustawieni w kole, z zaangażowaniem odgrywaliśmy swoje role. Obejrzeliśmy także stroje wzorowane na starożytnych chitonach, jak również buty, których używano w antycznym teatrze, czyli koturny oraz teatralne maski. Mieliśmy okazję wszystko to przymierzyć.

Kiedy zajęcia zbliżały się ku końcowi, przenieśliśmy się do Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie poznaliśmy historię oraz rodzaje lalek używanych w teatrze. Po spotkaniu każdy mógł wybrać sobie lalkę, z którą pozował do grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

Wyjazd do teatru wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy oraz pozytywne komentarze po zakończonych lekcjach. Zajęcia na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy będą organizowane częściej.

Gabrysia Bosek

kl. I a LOB

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij