Lekcje w Teatrze „Maska”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W  piątek 7 października 2016 roku moja klasa 1a i klasa równoległa 1b Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale wraz z nauczycielem historii p. Arturem Wiktorem oraz nauczycielką języka polskiego p. Ewą Wielgosz wzięły udział w dwóch lekcjach teatralnych organizowanych przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Pracownica teatru – edukator  teatralny p. Natalia Koza ciekawie opowiadała o etapach rozwoju teatru od antycznego zaczynając, a na renesansowym kończąc. Omówiła obrzędy greckie oraz reguły funkcjonowania teatru średniowiecznego. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Natalia pokazała nam, jak wyglądał antyczny chór. Ustawieni w kole, z zaangażowaniem odgrywaliśmy swoje role. Obejrzeliśmy także stroje wzorowane na starożytnych chitonach, jak również buty, których używano w antycznym teatrze, czyli koturny oraz teatralne maski. Mieliśmy okazję wszystko to przymierzyć.

Kiedy zajęcia zbliżały się ku końcowi, przenieśliśmy się do Muzeum Lalek Teatralnych, gdzie poznaliśmy historię oraz rodzaje lalek używanych w teatrze. Po spotkaniu każdy mógł wybrać sobie lalkę, z którą pozował do grupowego, pamiątkowego zdjęcia.

Wyjazd do teatru wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy oraz pozytywne komentarze po zakończonych lekcjach. Zajęcia na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy będą organizowane częściej.

Gabrysia Bosek

kl. I a LOB

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij