WYMIANA PARTNERSKA CERIGNOLA (WŁOCHY) 26.11. – 03.12.2016 ROKU

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale gości od soboty (26 listopada) rówieśników z Włoch w ramach wymiany partnerskiej.
Wymiana partnerska między szkołami opiera się na zasadzie wzajemności. Zgodnie z poczynionymi na początku roku szkolnego ustaleniami, tym razem najpierw my gościmy młodzież ze szkoły I. I. S. AUGUSTO RIGHI w Cerignola (Włochy). W sobotę do Boguchwały dotarło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Młodzież mieszka u naszych uczniów. Partnerzy zostali dobrani wcześniej w oparciu o kwestionariusze osobowe uwzględniające ich wiek i zainteresowania. Rewizyta uczniów Gimnazjum i Liceum, którzy teraz przyjmują u siebie włoskich rówieśników zostanie zrealizowana na wiosnę 2017 r. W niedzielę Włosi przebywali pod opieką rodzin goszczących i uczestniczyli w zaplanowanych przez nie atrakcjach.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne przywitanie gości w murach Pałacu Lubomirskich. Uczniowie LOB i GDB w krótkim wystąpieniu zaprezentowali Szkoły, nasz region, i rys historyczny przybliżający Partnerom walory kulturowo-turystyczne Polski ze szczególnym uwzględnieniem Podkarpacia.

Podobnym wystąpieniem przygotowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zrewanżowali się nasi partnerzy. Na kolejne dni poza napiętym programem zajęć w Boguchwale, zaplanowano dwie wycieczki krajoznawcze, w których uczestniczyć będą Włosi oraz ich polscy partnerzy.

Obecność przyjaciół ze szkoły partnerskiej jest doskonałą lekcją kulturową, sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych oraz praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych, ponieważ oficjalnym językiem komunikacji jest j. angielski.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
 

NASZE SUKCESY »

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi...

 
Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij