WYMIANA PARTNERSKA CERIGNOLA (WŁOCHY) 26.11. – 03.12.2016 ROKU

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale gości od soboty (26 listopada) rówieśników z Włoch w ramach wymiany partnerskiej.
Wymiana partnerska między szkołami opiera się na zasadzie wzajemności. Zgodnie z poczynionymi na początku roku szkolnego ustaleniami, tym razem najpierw my gościmy młodzież ze szkoły I. I. S. AUGUSTO RIGHI w Cerignola (Włochy). W sobotę do Boguchwały dotarło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Młodzież mieszka u naszych uczniów. Partnerzy zostali dobrani wcześniej w oparciu o kwestionariusze osobowe uwzględniające ich wiek i zainteresowania. Rewizyta uczniów Gimnazjum i Liceum, którzy teraz przyjmują u siebie włoskich rówieśników zostanie zrealizowana na wiosnę 2017 r. W niedzielę Włosi przebywali pod opieką rodzin goszczących i uczestniczyli w zaplanowanych przez nie atrakcjach.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne przywitanie gości w murach Pałacu Lubomirskich. Uczniowie LOB i GDB w krótkim wystąpieniu zaprezentowali Szkoły, nasz region, i rys historyczny przybliżający Partnerom walory kulturowo-turystyczne Polski ze szczególnym uwzględnieniem Podkarpacia.

Podobnym wystąpieniem przygotowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zrewanżowali się nasi partnerzy. Na kolejne dni poza napiętym programem zajęć w Boguchwale, zaplanowano dwie wycieczki krajoznawcze, w których uczestniczyć będą Włosi oraz ich polscy partnerzy.

Obecność przyjaciół ze szkoły partnerskiej jest doskonałą lekcją kulturową, sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych oraz praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych, ponieważ oficjalnym językiem komunikacji jest j. angielski.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij