WYMIANA PARTNERSKA CERIGNOLA (WŁOCHY) 26.11. – 03.12.2016 ROKU

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale gości od soboty (26 listopada) rówieśników z Włoch w ramach wymiany partnerskiej.
Wymiana partnerska między szkołami opiera się na zasadzie wzajemności. Zgodnie z poczynionymi na początku roku szkolnego ustaleniami, tym razem najpierw my gościmy młodzież ze szkoły I. I. S. AUGUSTO RIGHI w Cerignola (Włochy). W sobotę do Boguchwały dotarło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Młodzież mieszka u naszych uczniów. Partnerzy zostali dobrani wcześniej w oparciu o kwestionariusze osobowe uwzględniające ich wiek i zainteresowania. Rewizyta uczniów Gimnazjum i Liceum, którzy teraz przyjmują u siebie włoskich rówieśników zostanie zrealizowana na wiosnę 2017 r. W niedzielę Włosi przebywali pod opieką rodzin goszczących i uczestniczyli w zaplanowanych przez nie atrakcjach.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne przywitanie gości w murach Pałacu Lubomirskich. Uczniowie LOB i GDB w krótkim wystąpieniu zaprezentowali Szkoły, nasz region, i rys historyczny przybliżający Partnerom walory kulturowo-turystyczne Polski ze szczególnym uwzględnieniem Podkarpacia.

Podobnym wystąpieniem przygotowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zrewanżowali się nasi partnerzy. Na kolejne dni poza napiętym programem zajęć w Boguchwale, zaplanowano dwie wycieczki krajoznawcze, w których uczestniczyć będą Włosi oraz ich polscy partnerzy.

Obecność przyjaciół ze szkoły partnerskiej jest doskonałą lekcją kulturową, sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych oraz praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych, ponieważ oficjalnym językiem komunikacji jest j. angielski.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij