WYMIANA PARTNERSKA CERIGNOLA (WŁOCHY) 26.11. – 03.12.2016 ROKU

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale gości od soboty (26 listopada) rówieśników z Włoch w ramach wymiany partnerskiej.
Wymiana partnerska między szkołami opiera się na zasadzie wzajemności. Zgodnie z poczynionymi na początku roku szkolnego ustaleniami, tym razem najpierw my gościmy młodzież ze szkoły I. I. S. AUGUSTO RIGHI w Cerignola (Włochy). W sobotę do Boguchwały dotarło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Młodzież mieszka u naszych uczniów. Partnerzy zostali dobrani wcześniej w oparciu o kwestionariusze osobowe uwzględniające ich wiek i zainteresowania. Rewizyta uczniów Gimnazjum i Liceum, którzy teraz przyjmują u siebie włoskich rówieśników zostanie zrealizowana na wiosnę 2017 r. W niedzielę Włosi przebywali pod opieką rodzin goszczących i uczestniczyli w zaplanowanych przez nie atrakcjach.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne przywitanie gości w murach Pałacu Lubomirskich. Uczniowie LOB i GDB w krótkim wystąpieniu zaprezentowali Szkoły, nasz region, i rys historyczny przybliżający Partnerom walory kulturowo-turystyczne Polski ze szczególnym uwzględnieniem Podkarpacia.

Podobnym wystąpieniem przygotowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zrewanżowali się nasi partnerzy. Na kolejne dni poza napiętym programem zajęć w Boguchwale, zaplanowano dwie wycieczki krajoznawcze, w których uczestniczyć będą Włosi oraz ich polscy partnerzy.

Obecność przyjaciół ze szkoły partnerskiej jest doskonałą lekcją kulturową, sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych oraz praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych, ponieważ oficjalnym językiem komunikacji jest j. angielski.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij