WYMIANA PARTNERSKA CERIGNOLA (WŁOCHY) 26.11. – 03.12.2016 ROKU

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzież ucząca się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale gości od soboty (26 listopada) rówieśników z Włoch w ramach wymiany partnerskiej.
Wymiana partnerska między szkołami opiera się na zasadzie wzajemności. Zgodnie z poczynionymi na początku roku szkolnego ustaleniami, tym razem najpierw my gościmy młodzież ze szkoły I. I. S. AUGUSTO RIGHI w Cerignola (Włochy). W sobotę do Boguchwały dotarło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli. Młodzież mieszka u naszych uczniów. Partnerzy zostali dobrani wcześniej w oparciu o kwestionariusze osobowe uwzględniające ich wiek i zainteresowania. Rewizyta uczniów Gimnazjum i Liceum, którzy teraz przyjmują u siebie włoskich rówieśników zostanie zrealizowana na wiosnę 2017 r. W niedzielę Włosi przebywali pod opieką rodzin goszczących i uczestniczyli w zaplanowanych przez nie atrakcjach.
W poniedziałek miało miejsce oficjalne przywitanie gości w murach Pałacu Lubomirskich. Uczniowie LOB i GDB w krótkim wystąpieniu zaprezentowali Szkoły, nasz region, i rys historyczny przybliżający Partnerom walory kulturowo-turystyczne Polski ze szczególnym uwzględnieniem Podkarpacia.

Podobnym wystąpieniem przygotowanym dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zrewanżowali się nasi partnerzy. Na kolejne dni poza napiętym programem zajęć w Boguchwale, zaplanowano dwie wycieczki krajoznawcze, w których uczestniczyć będą Włosi oraz ich polscy partnerzy.

Obecność przyjaciół ze szkoły partnerskiej jest doskonałą lekcją kulturową, sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych oraz praktyczne wykorzystanie kompetencji językowych, ponieważ oficjalnym językiem komunikacji jest j. angielski.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij