Pracowite ferie nauczycieli LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

   Uczestnictwo nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w zagranicznych szkoleniach podczas ferii staje się tradycją. Również w tym roku nasi pedagodzy byli aktywni na tym polu. Czterech nauczycieli pojechało na 2-tygodniowy kurs zapoznawczy z portugalskim systemem edukacyjnym, dwóch kolejnych odbyło 2-tygodniowy kurs języka angielskiego w Anglii, z kolei następne dwie nauczycielki uczestniczyły w analogicznym, lecz tygodniowym kursie na Malcie

    W 2-tygodniowym szkoleniu w Portugalii udział wzięło udział 4 nauczycieli. Było to szkolenie typu jobs-shadowing, polegające na obserwacji pracy nauczycieli w innej szkole. Nasi nauczyciele mieli przyjemność i zaszczyt przez cały okres ferii gościć w jednej z najlepszych placówek oświatowych w Portugalii – Międzynarodowej Szkole w Porto „CLIP”. Może ona służyć za wzorowy przykład szkoły na najwyższym poziomie. Prawie wszystkie lekcje są w niej prowadzone w całości w języku angielskim, wspierany jest kompleksowy rozwój uczniów, ze szczególnym nastawieniem na umiejętność pracy zespołowej, rozwijania tzw. kompetencji miękkich i pasji uczenia się. Nauczyciele LOB obserwowali lekcje w CLIP-ie, uczestniczyli w zebraniach zespołów przedmiotowych, rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie i funkcjonowanie tej szkoły oraz byli przez nich szkoleni. W czasie wolnym od zajęć mieli możliwość korzystania ze słonecznej pogody podczas zwiedzania: Barcelos, Bragi, Guimares, Porto, a także spacerów nad Oceanem Atlantyckim.

    W dwutygodniowych szkoleniach językowych organizowanych przez Richard Language College w Bournemouth uczestniczyli Bogdan Maciesowicz oraz Marek Styś. Zajęcia odbywali w wielonarodowych grupach, co sprzyjało nie tylko poszerzaniu kompetencji językowych, ale także wymianie doświadczeń z różnych systemów szkolnych. Podczas intensywnego kursu języka angielskiego mieli także okazję zapoznania się z angielskimi metodami nauczania oraz obejrzenia zabytków miejscowej kultury: Stonehenge i katedry w Salisbury, a także parku narodowego w New Forest.

    Na Maltę pojechały: Aleksandra Bernatowska-Hadała i Agnieszka Czarnik. Ich kurs obejmował m.in. prezentacje metod stosowanych podczas zajęć prowadzonych dwujęzycznie oraz intensywny kurs języka angielskiego. Udało im się także poznać walory kulturowe i przyrodnicze tego kraju podczas zwiedzania jego stolicy – Valetty oraz wyspy Gozo.

    Warto zaznaczyć, że udział nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w szkoleniach zagranicznych jest możliwy dzięki ich aktywności w pozyskiwaniu na ten cel funduszy z UE. Pozytywna ocena projektu napisanego przez koordynatora umożliwiła pełne sfinansowanie tych wyjazdów. Środki na ten cel pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”

„Hazard? Nie daj się wciągnąć”

W dniu 28.11.23r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się spotkanie dotyczące akcji edukacyjnej „Hazard?...

 
 

NASZE SUKCESY »

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

Z wielką przyjemnością przedstawiamy tegorocznych laureatów Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale (TPLOB) za osiągnięcie...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij