Pracowite ferie nauczycieli LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

   Uczestnictwo nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w zagranicznych szkoleniach podczas ferii staje się tradycją. Również w tym roku nasi pedagodzy byli aktywni na tym polu. Czterech nauczycieli pojechało na 2-tygodniowy kurs zapoznawczy z portugalskim systemem edukacyjnym, dwóch kolejnych odbyło 2-tygodniowy kurs języka angielskiego w Anglii, z kolei następne dwie nauczycielki uczestniczyły w analogicznym, lecz tygodniowym kursie na Malcie

    W 2-tygodniowym szkoleniu w Portugalii udział wzięli: Hashem sk.Abul, Omar Cardenas, Michał Figura i Hubert Maj. Było to szkolenie typu jobs-shadowing, polegające na obserwacji pracy nauczycieli w innej szkole. Nasi nauczyciele mieli przyjemność i zaszczyt przez cały okres ferii gościć w jednej z najlepszych placówek oświatowych w Portugalii – Międzynarodowej Szkole w Porto „CLIP”. Może ona służyć za wzorowy przykład szkoły na najwyższym poziomie. Prawie wszystkie lekcje są w niej prowadzone w całości w języku angielskim, wspierany jest kompleksowy rozwój uczniów, ze szczególnym nastawieniem na umiejętność pracy zespołowej, rozwijania tzw. kompetencji miękkich i pasji uczenia się. Nauczyciele LOB obserwowali lekcje w CLIP-ie, uczestniczyli w zebraniach zespołów przedmiotowych, rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie i funkcjonowanie tej szkoły oraz byli przez nich szkoleni. W czasie wolnym od zajęć mieli możliwość korzystania ze słonecznej pogody podczas zwiedzania: Barcelos, Bragi, Guimares, Porto, a także spacerów nad Oceanem Atlantyckim.

    W dwutygodniowych szkoleniach językowych organizowanych przez Richard Language College w Bournemouth uczestniczyli Bogdan Maciesowicz oraz Marek Styś. Zajęcia odbywali w wielonarodowych grupach, co sprzyjało nie tylko poszerzaniu kompetencji językowych, ale także wymianie doświadczeń z różnych systemów szkolnych. Podczas intensywnego kursu języka angielskiego mieli także okazję zapoznania się z angielskimi metodami nauczania oraz obejrzenia zabytków miejscowej kultury: Stonehenge i katedry w Salisbury, a także parku narodowego w New Forest.

    Na Maltę pojechały: Aleksandra Bernatowska-Hadała i Agnieszka Czarnik. Ich kurs obejmował m.in. prezentacje metod stosowanych podczas zajęć prowadzonych dwujęzycznie oraz intensywny kurs języka angielskiego. Udało im się także poznać walory kulturowe i przyrodnicze tego kraju podczas zwiedzania jego stolicy – Valetty oraz wyspy Gozo.

    Warto zaznaczyć, że udział nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w szkoleniach zagranicznych jest możliwy dzięki ich aktywności w pozyskiwaniu na ten cel funduszy z UE. Pozytywna ocena projektu napisanego przez koordynatora umożliwiła pełne sfinansowanie tych wyjazdów. Środki na ten cel pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij