Szczęśliwa trzynastka na kursach zagranicznych

 

KALENDARIUM

  • 7 maja 2018Składanie wniosków o przyjęcie do Liceum wraz z dokumentami (oddział tradycyjny)
  • 25 maja 2018Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych
AEC v1.0.3

Czas tegorocznych ferii zimowych, podobnie jak w poprzednich latach, został efektywnie zagospodarowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Wciąż realizujemy projekt Unijny z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który pokrywa 100% kosztów uczestnictwa kadry szkolnej w szkoleniach zagranicznych. Tytuł Projektu – „W drodze ku maturze międzynarodowej” odzwierciedla jego cel. Część nauczycieli uczestniczyło w intensywnych kursach języka angielskiego, część –  w kursach metodycznych, a dwie nauczycielki obserwowały lekcje w szkole międzynarodowej. W szkoleniach uczestniczyło trzynaścioro wybrańców.

Sześć kobiet wyjechało na kurs językowy do Edynburga – historycznej stolicy Szkocji. Był to dla nich przede wszystkim wyjazd możliwości: codziennych spotkań i rozmów z naturalnymi użytkownikami języka angielskiego podczas zajęć edukacyjnych i w czasie wolnym, zastosowania znajomości języka angielskiego w praktyce, w różnych okolicznościach pod okiem kompetentnych, kreatywnych i niezwykle przyjaźnie nastawionych nauczycieli.

Piątka nauczycieli poleciała na Maltę. Trzech z nich uczestniczyło w szkoleniu CLIL&ICT in teaching. Szkolenie to było kombinacją metodyki nauczania dwujęzycznego i praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii informacyjnych w dydaktyce. Jedna z nauczycielek – anglistka uczestniczyła w szkoleniu metodycznym dotyczącym nauczania angielskiego jako języka obcego. W końcu ostatni z kawalerów maltańskich odbył tam kurs języka angielskiego. Poza szkoleniami, w czasie wolnym, nauczyciele mogli odkrywać uroki wysp maltańskich, poznawać kulturę i kuchnię tego kraju oraz rozkoszować się wspaniałą, słoneczną pogodą (Malta wg Quality of Life Best Climate Index posiada najlepszy na świecie klimat dla człowieka).

Dwie nauczycielki wzięły udział w hospitacji jednej z najlepszych szkół w Portugalii – międzynarodowej CLIP w Porto. Miały tam okazję obserwować lekcje (wszystkie prowadzone w całości po angielsku) i codzienne funkcjonowanie Szkoły. Dzięki uprzejmości kadry CLIP-u uczestniczyły w spotkaniach zespołów przedmiotowych, rozmawiały z kadrą zarządzającą i były wprowadzane w tajniki działalności CLIP-u. W czasie wolnym od zajęć miały możliwość korzystania ze słonecznej pogody Portugalii podczas zwiedzania miast takich jak: Barcelos, Braga, Porto.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Uwaga! Informacja dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2018/2019

Uwaga! Informacja dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych na rok szkolny 2018/2019

Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przypominamy o terminie...

 
Zapraszamy do udziału w III Biegu Boguchwała-Wisłoczysko

Zapraszamy do udziału w III Biegu Boguchwała-Wisłoczysko

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne „Lubcza” zaprasza do udziału w Biegu Boguchwała-Wisłoczysko. Tegoroczna edycja będzie elementem...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – XXVII Edycja

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – XXVII Edycja

Do testu w ramach tegorocznej edycji konkursu przystąpił liczny 39-osobowy zespół uczniów z Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
III miejsce Michała Machowskiego w Konkursie Ogólnopolskim z Matematyki „APOLONIUSZ – POZIOM ROZSZERZONY” 2017/2018

III miejsce Michała Machowskiego w Konkursie Ogólnopolskim z Matematyki „APOLONIUSZ – POZIOM ROZSZERZONY” 2017/2018

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski uczeń klasy IB Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął III miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij