Szczęśliwa trzynastka na kursach zagranicznych

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Czas tegorocznych ferii zimowych, podobnie jak w poprzednich latach, został efektywnie zagospodarowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Wciąż realizujemy projekt Unijny z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który pokrywa 100% kosztów uczestnictwa kadry szkolnej w szkoleniach zagranicznych. Tytuł Projektu – „W drodze ku maturze międzynarodowej” odzwierciedla jego cel. Część nauczycieli uczestniczyło w intensywnych kursach języka angielskiego, część –  w kursach metodycznych, a dwie nauczycielki obserwowały lekcje w szkole międzynarodowej. W szkoleniach uczestniczyło trzynaścioro wybrańców.

Sześć kobiet wyjechało na kurs językowy do Edynburga – historycznej stolicy Szkocji. Był to dla nich przede wszystkim wyjazd możliwości: codziennych spotkań i rozmów z naturalnymi użytkownikami języka angielskiego podczas zajęć edukacyjnych i w czasie wolnym, zastosowania znajomości języka angielskiego w praktyce, w różnych okolicznościach pod okiem kompetentnych, kreatywnych i niezwykle przyjaźnie nastawionych nauczycieli.

Piątka nauczycieli poleciała na Maltę. Trzech z nich uczestniczyło w szkoleniu CLIL&ICT in teaching. Szkolenie to było kombinacją metodyki nauczania dwujęzycznego i praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii informacyjnych w dydaktyce. Jedna z nauczycielek – anglistka uczestniczyła w szkoleniu metodycznym dotyczącym nauczania angielskiego jako języka obcego. W końcu ostatni z kawalerów maltańskich odbył tam kurs języka angielskiego. Poza szkoleniami, w czasie wolnym, nauczyciele mogli odkrywać uroki wysp maltańskich, poznawać kulturę i kuchnię tego kraju oraz rozkoszować się wspaniałą, słoneczną pogodą (Malta wg Quality of Life Best Climate Index posiada najlepszy na świecie klimat dla człowieka).

Dwie nauczycielki wzięły udział w hospitacji jednej z najlepszych szkół w Portugalii – międzynarodowej CLIP w Porto. Miały tam okazję obserwować lekcje (wszystkie prowadzone w całości po angielsku) i codzienne funkcjonowanie Szkoły. Dzięki uprzejmości kadry CLIP-u uczestniczyły w spotkaniach zespołów przedmiotowych, rozmawiały z kadrą zarządzającą i były wprowadzane w tajniki działalności CLIP-u. W czasie wolnym od zajęć miały możliwość korzystania ze słonecznej pogody Portugalii podczas zwiedzania miast takich jak: Barcelos, Braga, Porto.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij