Profil ucznia IB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Profil ucznia IB jest misją organizacji zajmującej się Maturą Międzynarodową szeroko rozumianym jako zbiór osiągnięć edukacyjnych XXI wieku. Cechy profilu wyrażają wartości nieodłącznie związane z filozofią programu międzynarodowej edukacji (profil wypełnia 10 cech)

Dociekliwy Rozwija naturalną ciekawość świata. Nabywa umiejętności niezbędnych do zdobywania wiedzy i niezależności w nauce. Uczy się z entuzjazmem i podtrzymujemy chęć do nauki przez całe życie.

Wnikliwy   Interesuje się pojęciami, sprawami, które posiadają wagę lokalną i światową. Czyniąc tak, zdobywa i pogłębia swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin.

Myślący  Rozpoznaje i analizuje złożone problemy krytycznie i twórczo, wykazuje inicjatywę w podejmowaniu rozważnych, odpowiedzialnych i etycznych decyzji.

Komunikatywny  Potrafi wyrażać poglądy z przekonaniem i twórczo, w więcej niż jednym języku oraz w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Skutecznie i chętnie współpracuje z innymi.

Prawy  Postępuje uczciwie i szczerze, z silnym poczuciem sprawiedliwości i szacunku dla godności pojedynczych ludzi i społeczeństw. Bierze odpowiedzialność za swoje czyny oraz wynikające z nich konsekwencje.

Otwarty Rozumie i docenia własną kulturę i osobiste historie, a także wartości i tradycje innych osób i społeczeństw. Próbuje poznać i ocenić rożne punkty widzenia i chętnie czerpie naukę z tych doświadczeń.

Oddany Okazuje empatię, współczucie i szacunek wobec potrzeb i uczuć innych osób. Podejmuje zobowiązania pomocy innym, a swoimi działaniami chce wpłynąć pozytywnie na życie innych i na świat wokół siebie.

Gotowy do ryzyka Podchodzi do nowych i niepewnych sytuacji z rozmysłem i zdecydowaniem, chętnie podejmuje się nowych ról, zgłębią nowe idee przyjmuje nowe strategie działania. Jest odważny i potrafi przekonująco przedstawiać swoje poglądy.

Zrównoważony Rozumie znaczenie równowagi między sferą intelektualną, fizyczną i emocjonalną w życiu, która pozwala osiągnąć zadowolenie z siebie i tworzyć dobre relacje z innymi.

Refleksyjny W sposób rozważny zastanawia się nad własnym procesem kształcenia oraz doświadczeniami. Potrafi ocenić i zrozumieć swoje mocne i słabe strony, aby doskonalić proces nauki i osobistego rozwoju.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij