Profil ucznia IB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Profil ucznia IB jest misją organizacji zajmującej się Maturą Międzynarodową szeroko rozumianym jako zbiór osiągnięć edukacyjnych XXI wieku. Cechy profilu wyrażają wartości nieodłącznie związane z filozofią programu międzynarodowej edukacji (profil wypełnia 10 cech)

Dociekliwy Rozwija naturalną ciekawość świata. Nabywa umiejętności niezbędnych do zdobywania wiedzy i niezależności w nauce. Uczy się z entuzjazmem i podtrzymujemy chęć do nauki przez całe życie.

Wnikliwy   Interesuje się pojęciami, sprawami, które posiadają wagę lokalną i światową. Czyniąc tak, zdobywa i pogłębia swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin.

Myślący  Rozpoznaje i analizuje złożone problemy krytycznie i twórczo, wykazuje inicjatywę w podejmowaniu rozważnych, odpowiedzialnych i etycznych decyzji.

Komunikatywny  Potrafi wyrażać poglądy z przekonaniem i twórczo, w więcej niż jednym języku oraz w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Skutecznie i chętnie współpracuje z innymi.

Prawy  Postępuje uczciwie i szczerze, z silnym poczuciem sprawiedliwości i szacunku dla godności pojedynczych ludzi i społeczeństw. Bierze odpowiedzialność za swoje czyny oraz wynikające z nich konsekwencje.

Otwarty Rozumie i docenia własną kulturę i osobiste historie, a także wartości i tradycje innych osób i społeczeństw. Próbuje poznać i ocenić rożne punkty widzenia i chętnie czerpie naukę z tych doświadczeń.

Oddany Okazuje empatię, współczucie i szacunek wobec potrzeb i uczuć innych osób. Podejmuje zobowiązania pomocy innym, a swoimi działaniami chce wpłynąć pozytywnie na życie innych i na świat wokół siebie.

Gotowy do ryzyka Podchodzi do nowych i niepewnych sytuacji z rozmysłem i zdecydowaniem, chętnie podejmuje się nowych ról, zgłębią nowe idee przyjmuje nowe strategie działania. Jest odważny i potrafi przekonująco przedstawiać swoje poglądy.

Zrównoważony Rozumie znaczenie równowagi między sferą intelektualną, fizyczną i emocjonalną w życiu, która pozwala osiągnąć zadowolenie z siebie i tworzyć dobre relacje z innymi.

Refleksyjny W sposób rozważny zastanawia się nad własnym procesem kształcenia oraz doświadczeniami. Potrafi ocenić i zrozumieć swoje mocne i słabe strony, aby doskonalić proces nauki i osobistego rozwoju.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij