„Eksperyment i obserwacja w nauczaniu biologii – zajęcia koła biologicznego dla uczniów”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W ramach projektu: „Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała”
w roku szkolnym 2019/2020 w Liceum realizowany jest cykl zajęć praktycznych z biologii.

Zajęcia te skupiają uczniów szczególnie zainteresowanych naukami biologicznymi. Ich celem jest poszerzanie wiedzy uczniów poprzez połączenie teorii z praktyką. Zajęcia umożliwiają odkrywanie tajników biologii poprzez doświadczenia i obserwacje.

Praca na zajęciach koła biologicznego to analiza wielu zagadnień i problemów przyrodniczych, a przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia, planowania i przeprowadzania doświadczeń i obserwacji biologicznych. Podczas zajęć uczniowie niejednokrotnie mają pierwszy raz możliwość samodzielnego skorzystania z mikroskopu (dotyczy klas pierwszych), a co najważniejsze poznają tajniki prawidłowego przeprowadzania obserwacji mikroskopowych oraz samodzielnie wykonują liczne preparaty przy użyciu odpowiednich narzędzi. Na zajęciach realizuje się wiele doświadczeń i obserwacji z zakresu biologii, które istotnie wpływają na łatwiejsze poznanie i zrozumienie treści nauczanych podczas lekcji.
Badania biologiczne rozwijają zainteresowanie światem żywym, a przede wszystkim kształtują zdolność logicznego myślenia. Jest to swoiste uzupełnienie i poszerzenie podstawy programowej z biologii. W ramach zajęć uczniowie planują, przeprowadzają i weryfikują wiedzę biologiczną. Treść zajęć jest tak dobrana aby uczeń mógł „na własne oczy” doświadczyć tego, o czym się aktualnie uczy na lekcjach biologii. Zajęcia te dają dodatkowy czas na praktykę. Dobry badacz to osoba, która uważnie obserwuje swoje otoczenie i dostrzega zjawiska, które nie wzbudzają zainteresowania innych. A wszystko to pod czujnym okiem nauczyciela.

dr Agnieszka Cencora

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2020 – podsumowanie

Matura 2020 – podsumowanie

W czerwcu 2020r., do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło łącznie 259272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów...

 
Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że 12 sierpnia, zostaną podane przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Listy te...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij