„Eksperyment i obserwacja w nauczaniu biologii – zajęcia koła biologicznego dla uczniów”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W ramach projektu: „Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała”
w roku szkolnym 2019/2020 w Liceum realizowany jest cykl zajęć praktycznych z biologii.

Zajęcia te skupiają uczniów szczególnie zainteresowanych naukami biologicznymi. Ich celem jest poszerzanie wiedzy uczniów poprzez połączenie teorii z praktyką. Zajęcia umożliwiają odkrywanie tajników biologii poprzez doświadczenia i obserwacje.

Praca na zajęciach koła biologicznego to analiza wielu zagadnień i problemów przyrodniczych, a przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia, planowania i przeprowadzania doświadczeń i obserwacji biologicznych. Podczas zajęć uczniowie niejednokrotnie mają pierwszy raz możliwość samodzielnego skorzystania z mikroskopu (dotyczy klas pierwszych), a co najważniejsze poznają tajniki prawidłowego przeprowadzania obserwacji mikroskopowych oraz samodzielnie wykonują liczne preparaty przy użyciu odpowiednich narzędzi. Na zajęciach realizuje się wiele doświadczeń i obserwacji z zakresu biologii, które istotnie wpływają na łatwiejsze poznanie i zrozumienie treści nauczanych podczas lekcji.
Badania biologiczne rozwijają zainteresowanie światem żywym, a przede wszystkim kształtują zdolność logicznego myślenia. Jest to swoiste uzupełnienie i poszerzenie podstawy programowej z biologii. W ramach zajęć uczniowie planują, przeprowadzają i weryfikują wiedzę biologiczną. Treść zajęć jest tak dobrana aby uczeń mógł „na własne oczy” doświadczyć tego, o czym się aktualnie uczy na lekcjach biologii. Zajęcia te dają dodatkowy czas na praktykę. Dobry badacz to osoba, która uważnie obserwuje swoje otoczenie i dostrzega zjawiska, które nie wzbudzają zainteresowania innych. A wszystko to pod czujnym okiem nauczyciela.

dr Agnieszka Cencora

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIIb, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, reprezentował Szkołę...

 
ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

Od kilku lat zimowe jak i wakacyjne przerwy od zajęć dydaktyczno-wychowawczych to dla nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 

NASZE SUKCESY »

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Kolejną dumą Liceum w Boguchwale staje się Absolwentka 2019 – Kinga Ślusarczyk. Bardzo miło nam poinformować, że 10 grudnia 2019 roku Kinga odebrała stypendium...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij