ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Od kilku lat zimowe jak i wakacyjne przerwy od zajęć dydaktyczno-wychowawczych to dla nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale okazja do uczestnictwa w szkoleniach, doskonalenia własnego warsztatu pracy, poznawania nowych metod nauczania oraz szeroko pojętego rozwoju.
Dwutygodniowe, zagraniczne szkolenia byłyby nieosiągalne, gdyby nie udział Szkoły w programie Erasmus+. W ramach akcji Mobilność kadry edukacyjnej w roku szkolnym 2019/2020 realizowany jest projekt o nazwie Podniesienie językowych i metodycznych kompetencji nauczycieli, oferujący dziewięciu nauczycielom możliwość udziału w interesujących szkoleniach.

Pierwszym uczestnikiem mobilności był nauczyciel fizyki Pan Bogdan Maciesowicz, który w okresie 13.01. – 24.01.2020 r. wziął udział w szkoleniu z zakresu nauczania dwujęzycznego i wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym: Methodology & ICT-Tools for Teachers Working with CLIL. Wraz z nauczycielami różnych przedmiotów m.in. z Francji, Węgier czy Włoch uczestniczył w kursie zorganizowanym przez Executive Training Institute na Malcie.
Szkolenie obejmowało zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty nauczania w systemie CLIL. W pierwszym tygodniu poznawane były zasady metodologii CLIL zakończone projektem scenariusza lekcji w wersji plakatowej. W drugim tygodniu uczestnicy zapoznawali się z możliwościami wykorzystania programów komputerowych i technologii informacyjnej do tworzenia zajęć lekcyjnych. Efektem końcowym były prezentacje w wersji elektronicznej przygotowane i przedstawiane przez każdego z uczestników.


Czas wolny natomiast można było poświęcić na zwiedzanie przepięknych i ciekawych pod względem historycznym zabytków i muzeów Malty.
Ośmioro nauczycieli z niecierpliwością czeka na swoje kursy, które będą realizowane podczas wakacji 2020 r. w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Malcie.

 Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną tu zawartość merytoryczną.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2020 – podsumowanie

Matura 2020 – podsumowanie

W czerwcu 2020r., do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło łącznie 259272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów...

 
Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że 12 sierpnia, zostaną podane przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Listy te...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij