ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Od kilku lat zimowe jak i wakacyjne przerwy od zajęć dydaktyczno-wychowawczych to dla nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale okazja do uczestnictwa w szkoleniach, doskonalenia własnego warsztatu pracy, poznawania nowych metod nauczania oraz szeroko pojętego rozwoju.
Dwutygodniowe, zagraniczne szkolenia byłyby nieosiągalne, gdyby nie udział Szkoły w programie Erasmus+. W ramach akcji Mobilność kadry edukacyjnej w roku szkolnym 2019/2020 realizowany jest projekt o nazwie Podniesienie językowych i metodycznych kompetencji nauczycieli, oferujący dziewięciu nauczycielom możliwość udziału w interesujących szkoleniach.

Pierwszym uczestnikiem mobilności był nauczyciel fizyki Pan Bogdan Maciesowicz, który w okresie 13.01. – 24.01.2020 r. wziął udział w szkoleniu z zakresu nauczania dwujęzycznego i wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym: Methodology & ICT-Tools for Teachers Working with CLIL. Wraz z nauczycielami różnych przedmiotów m.in. z Francji, Węgier czy Włoch uczestniczył w kursie zorganizowanym przez Executive Training Institute na Malcie.
Szkolenie obejmowało zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty nauczania w systemie CLIL. W pierwszym tygodniu poznawane były zasady metodologii CLIL zakończone projektem scenariusza lekcji w wersji plakatowej. W drugim tygodniu uczestnicy zapoznawali się z możliwościami wykorzystania programów komputerowych i technologii informacyjnej do tworzenia zajęć lekcyjnych. Efektem końcowym były prezentacje w wersji elektronicznej przygotowane i przedstawiane przez każdego z uczestników.


Czas wolny natomiast można było poświęcić na zwiedzanie przepięknych i ciekawych pod względem historycznym zabytków i muzeów Malty.
Ośmioro nauczycieli z niecierpliwością czeka na swoje kursy, które będą realizowane podczas wakacji 2020 r. w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na Malcie.

 Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną tu zawartość merytoryczną.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij