Co to jest matura międzynarodowa IB?

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Refleksje nauczyciela LOB-u, pracującego w szkołach IB przez niemal dekadę,  pani mgr Doroty Kozieł.

Co to jest matura międzynarodowa IB?

IB DP, mówiąc w skrócie, to paszport do niemal wszystkich uczelni wyższych na całym świecie.

International Baccalaureate Diploma Programme to nie tylko cykl przedmiotów licealnych realizowanych na poziomie, który pozwoli Ci na kontynuację nauki za granicą. To filozofia nauki, nauczania i uczenia się. To przekonanie, że nauka i proces kształcenia trwają  całe życie, a udział tak w rozwoju jednostki jak i czynienie dobra na rzecz społeczności z poszanowaniem jej różnorodności leżą w samym  sercu programu.

Cały program jest tak opracowany, aby wyposażyć Cię w umiejętności niezbędne do samodzielnego studiowania na poziomie uniwersyteckim gdziekolwiek byś nie był.

 IB  to nie tylko nauka; to rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności planowania i zarządzania czasem, to budowanie i rozwijanie zainteresowań i celebracja wielokulturowości. To przygotowanie do życia pełnego dynamicznych zmian i wyzwań.

Czy warto ?  Oczywiście,że warto ! Matura Międzynarodowa to okno na świat. Dziś  wiele uczelni na całym świecie oferuje programy stypendialne dla studentów międzynarodowych, a to sprawia, że studia za granicą są bardziej realne niż Ci się wydaje. Jedyne czego Ci potrzeba to trochę determinacji -my zajmiemy się resztą.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij