Co to jest matura międzynarodowa IB?

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Refleksje nauczyciela LOB-u, pracującego w szkołach IB przez niemal dekadę,  pani mgr Doroty Kozieł.

Co to jest matura międzynarodowa IB?

IB DP, mówiąc w skrócie, to paszport do niemal wszystkich uczelni wyższych na całym świecie.

International Baccalaureate Diploma Programme to nie tylko cykl przedmiotów licealnych realizowanych na poziomie, który pozwoli Ci na kontynuację nauki za granicą. To filozofia nauki, nauczania i uczenia się. To przekonanie, że nauka i proces kształcenia trwają  całe życie, a udział tak w rozwoju jednostki jak i czynienie dobra na rzecz społeczności z poszanowaniem jej różnorodności leżą w samym  sercu programu.

Cały program jest tak opracowany, aby wyposażyć Cię w umiejętności niezbędne do samodzielnego studiowania na poziomie uniwersyteckim gdziekolwiek byś nie był.

 IB  to nie tylko nauka; to rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności planowania i zarządzania czasem, to budowanie i rozwijanie zainteresowań i celebracja wielokulturowości. To przygotowanie do życia pełnego dynamicznych zmian i wyzwań.

Czy warto ?  Oczywiście,że warto ! Matura Międzynarodowa to okno na świat. Dziś  wiele uczelni na całym świecie oferuje programy stypendialne dla studentów międzynarodowych, a to sprawia, że studia za granicą są bardziej realne niż Ci się wydaje. Jedyne czego Ci potrzeba to trochę determinacji -my zajmiemy się resztą.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”

„Hazard? Nie daj się wciągnąć”

W dniu 28.11.23r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się spotkanie dotyczące akcji edukacyjnej „Hazard?...

 
 

NASZE SUKCESY »

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

Z wielką przyjemnością przedstawiamy tegorocznych laureatów Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale (TPLOB) za osiągnięcie...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij