Co to jest matura międzynarodowa IB?

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Refleksje nauczyciela LOB-u, pracującego w szkołach IB przez niemal dekadę,  pani mgr Doroty Kozieł.

Co to jest matura międzynarodowa IB?

IB DP, mówiąc w skrócie, to paszport do niemal wszystkich uczelni wyższych na całym świecie.

International Baccalaureate Diploma Programme to nie tylko cykl przedmiotów licealnych realizowanych na poziomie, który pozwoli Ci na kontynuację nauki za granicą. To filozofia nauki, nauczania i uczenia się. To przekonanie, że nauka i proces kształcenia trwają  całe życie, a udział tak w rozwoju jednostki jak i czynienie dobra na rzecz społeczności z poszanowaniem jej różnorodności leżą w samym  sercu programu.

Cały program jest tak opracowany, aby wyposażyć Cię w umiejętności niezbędne do samodzielnego studiowania na poziomie uniwersyteckim gdziekolwiek byś nie był.

 IB  to nie tylko nauka; to rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności planowania i zarządzania czasem, to budowanie i rozwijanie zainteresowań i celebracja wielokulturowości. To przygotowanie do życia pełnego dynamicznych zmian i wyzwań.

Czy warto ?  Oczywiście,że warto ! Matura Międzynarodowa to okno na świat. Dziś  wiele uczelni na całym świecie oferuje programy stypendialne dla studentów międzynarodowych, a to sprawia, że studia za granicą są bardziej realne niż Ci się wydaje. Jedyne czego Ci potrzeba to trochę determinacji -my zajmiemy się resztą.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Wycieczka klas pierwszych

Wycieczka klas pierwszych

18 czerwca 2021r. uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawcy, wyznaczonych opiekunów oraz przewodnika udali się na jednodniową wycieczkę górską do Ustrzyk...

 
SMAK ROSYJSKIEJ KUCHNI

SMAK ROSYJSKIEJ KUCHNI

W ramach zajęć z języka rosyjskiego uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do jednej z rzeszowskich restauracji, w której mieli okazję spróbować...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Oliwier Kąkol (klasa 2C) został wyróżniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Oliwier zdobył 27 punktów. Najlepsi...

 
Maths in English. Maths with a difference

Maths in English. Maths with a difference

7 konkurs matematyczny  Maths in English. Maths with a difference odbył się 19.03.2021r. Wzięli w  nim udział uczniów z 7 szkół średnich z terenu miasta...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij