Co to jest matura międzynarodowa IB?

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Refleksje nauczyciela LOB-u, pracującego w szkołach IB przez niemal dekadę,  pani mgr Doroty Kozieł.

Co to jest matura międzynarodowa IB?

IB DP, mówiąc w skrócie, to paszport do niemal wszystkich uczelni wyższych na całym świecie.

International Baccalaureate Diploma Programme to nie tylko cykl przedmiotów licealnych realizowanych na poziomie, który pozwoli Ci na kontynuację nauki za granicą. To filozofia nauki, nauczania i uczenia się. To przekonanie, że nauka i proces kształcenia trwają  całe życie, a udział tak w rozwoju jednostki jak i czynienie dobra na rzecz społeczności z poszanowaniem jej różnorodności leżą w samym  sercu programu.

Cały program jest tak opracowany, aby wyposażyć Cię w umiejętności niezbędne do samodzielnego studiowania na poziomie uniwersyteckim gdziekolwiek byś nie był.

 IB  to nie tylko nauka; to rozwijanie krytycznego myślenia, umiejętności planowania i zarządzania czasem, to budowanie i rozwijanie zainteresowań i celebracja wielokulturowości. To przygotowanie do życia pełnego dynamicznych zmian i wyzwań.

Czy warto ?  Oczywiście,że warto ! Matura Międzynarodowa to okno na świat. Dziś  wiele uczelni na całym świecie oferuje programy stypendialne dla studentów międzynarodowych, a to sprawia, że studia za granicą są bardziej realne niż Ci się wydaje. Jedyne czego Ci potrzeba to trochę determinacji -my zajmiemy się resztą.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij