Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale zostało, już po raz drugi, najlepiej ocenione w województwie podkarpackim, zajmując jednocześnie 30. pozycję w kraju.

W głosowaniu wzięło udział blisko 20 tys. uczniów z ponad 2 tys. szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Młodzi ludzie od lutego oceniali szkoły, do których chodzą, pod kątem panującej w nich atmosfery. Osoby biorące udział w ankiecie odpowiadały m.in. na pytanie o to czy w szkole, do której uczęszczają mogą czuć się bezpiecznie? Czy wszyscy są w niej akceptowani? Czy szkoła jest otwarta na różnorodność? Czy troszczy się o dobrostan psychiczny swoich uczniów? Czy w szkole jest choć jedna osoba, do której w każdej chwili można się zwrócić o pomoc? Czy może jednak w szkole jest hejt, na który nikt nie reaguje?
W ankiecie padło też pytanie o to, czym kierują się uczniowie przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. Co jest dla nich najważniejsze? Okazuje się, że otwartość szkoły, przyjazna atmosfera oraz troska o bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne ucznia, stanowią dla osób ankietowanych równie ważny czynnik, jak poziom nauczania (którego LOB zdecydowanie odmówić nie można).

Patronat nad tegoroczną edycją Rankingu przyjęła Komisja Europejska w Polsce, prezydenci miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Świdnicy i Opola oraz marszałkowie województw lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

22 maja społeczność Liceum została wyróżniona oficjalnym wręczeniem Dyplomu Równości oraz szyldu z mottem Rankingu „Bezpieczna Szkoła 2023”. Honorową tablicę reprezentantom samorządu uczniowskiego i dyrektorowi Liceum wręczyła Julia Pyzińska, koordynatorka rankingu szkół przyjaznych LGBT na Podkarpaciu.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Nowy rozdział w edukacji LOB

Nowy rozdział w edukacji LOB

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystępują po raz pierwszy do matury międzynarodowej – International Baccalaureate...

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
 

NASZE SUKCESY »

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

NAGRODA TPLOB ZA WYSOKIE LOKATY W NAUCE

Z wielką przyjemnością przedstawiamy tegorocznych laureatów Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale (TPLOB) za osiągnięcie...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij