Szkolenia zagraniczne nauczycieli Liceum

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W trakcie bieżącego roku znaczna grupa nauczycieli pracujących w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, po raz kolejny weźmie udział w wartościowych szkoleniach zagranicznych. Ich nadrzędnym celem jest wszechstronne przygotowanie kadry Liceum do realizacji kształcenia dwujęzycznego. Pozwoli to na poszerzenie oferty edukacyjnej Liceum poprzez wprowadzenie kolejnych przedmiotów nauczanych dwujęzycznie, a obecnie realizowane w tej formule zyskają nowe walory. Przygotowanie to będzie polegało na poprawie kompetencji językowych (u 9 nauczycieli, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień do nauczania dwujęzycznego) oraz na poznaniu metod pracy dydaktycznej w zakresie technik kształcenia dwujęzycznego (1 nauczycielka), nauce lepszego motywowania uczniów do nauki (3 nauczycieli) i podpatrzeniu warsztatu pracy kolegów po fachu (nauczycieli pracujących w systemie dwujęzycznym) z Portugalii (2 osoby).

Realizując założony cel 15. nauczycieli weźmie udział w zagranicznych szkoleniach organizowanych przez renomowane instytucje w Anglii (13 nauczycieli) i Portugalii (2 osoby). Niemal wszystkie szkolenia będą trwać dwa tygodnie. Każde z nich będzie mieć miejsce w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych: 6 w ferie 2016r., 8 w czasie wakacji 2016r. i 1 podczas ferii zimowych w 2017 r.

Fundusze na ten cel pochodzą w 100% ze środków unijnych, z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali je ponieważ projekt, który napisali: „Kształcenie dwujęzyczne w Boguchwale”, został pozytywnie oceniony. Na jego realizację przyznano 168 341,13 zł. Większość tych środków wydatkowana będzie na pokrycie kosztów szkoleń, transportu, zakwaterowania i wyżywienia ich uczestników. Ponadto zakupione zostaną środki dydaktyczne ułatwiające realizację projektu.

Opis projektu dostępny jest w języku angielskim na stronie internetowej Komisji Europejskiej, pod linkiem:

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details-page/?nodeRef=workspace://SpacesStore/271643be-0e4c-4b4d-b625-6db7ede33232

dr Hubert Maj

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij