Szkolenia zagraniczne nauczycieli Liceum

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W trakcie bieżącego roku znaczna grupa nauczycieli pracujących w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, po raz kolejny weźmie udział w wartościowych szkoleniach zagranicznych. Ich nadrzędnym celem jest wszechstronne przygotowanie kadry Liceum do realizacji kształcenia dwujęzycznego. Pozwoli to na poszerzenie oferty edukacyjnej Liceum poprzez wprowadzenie kolejnych przedmiotów nauczanych dwujęzycznie, a obecnie realizowane w tej formule zyskają nowe walory. Przygotowanie to będzie polegało na poprawie kompetencji językowych (u 9 nauczycieli, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień do nauczania dwujęzycznego) oraz na poznaniu metod pracy dydaktycznej w zakresie technik kształcenia dwujęzycznego (1 nauczycielka), nauce lepszego motywowania uczniów do nauki (3 nauczycieli) i podpatrzeniu warsztatu pracy kolegów po fachu (nauczycieli pracujących w systemie dwujęzycznym) z Portugalii (2 osoby).

Realizując założony cel 15. nauczycieli weźmie udział w zagranicznych szkoleniach organizowanych przez renomowane instytucje w Anglii (13 nauczycieli) i Portugalii (2 osoby). Niemal wszystkie szkolenia będą trwać dwa tygodnie. Każde z nich będzie mieć miejsce w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych: 6 w ferie 2016r., 8 w czasie wakacji 2016r. i 1 podczas ferii zimowych w 2017 r.

Fundusze na ten cel pochodzą w 100% ze środków unijnych, z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali je ponieważ projekt, który napisali: „Kształcenie dwujęzyczne w Boguchwale”, został pozytywnie oceniony. Na jego realizację przyznano 168 341,13 zł. Większość tych środków wydatkowana będzie na pokrycie kosztów szkoleń, transportu, zakwaterowania i wyżywienia ich uczestników. Ponadto zakupione zostaną środki dydaktyczne ułatwiające realizację projektu.

Opis projektu dostępny jest w języku angielskim na stronie internetowej Komisji Europejskiej, pod linkiem:

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details-page/?nodeRef=workspace://SpacesStore/271643be-0e4c-4b4d-b625-6db7ede33232

dr Hubert Maj

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
 

NASZE SUKCESY »

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi...

 
Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij