Szkolenia zagraniczne nauczycieli Liceum

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W trakcie bieżącego roku znaczna grupa nauczycieli pracujących w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, po raz kolejny weźmie udział w wartościowych szkoleniach zagranicznych. Ich nadrzędnym celem jest wszechstronne przygotowanie kadry Liceum do realizacji kształcenia dwujęzycznego. Pozwoli to na poszerzenie oferty edukacyjnej Liceum poprzez wprowadzenie kolejnych przedmiotów nauczanych dwujęzycznie, a obecnie realizowane w tej formule zyskają nowe walory. Przygotowanie to będzie polegało na poprawie kompetencji językowych (u 9 nauczycieli, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień do nauczania dwujęzycznego) oraz na poznaniu metod pracy dydaktycznej w zakresie technik kształcenia dwujęzycznego (1 nauczycielka), nauce lepszego motywowania uczniów do nauki (3 nauczycieli) i podpatrzeniu warsztatu pracy kolegów po fachu (nauczycieli pracujących w systemie dwujęzycznym) z Portugalii (2 osoby).

Realizując założony cel 15. nauczycieli weźmie udział w zagranicznych szkoleniach organizowanych przez renomowane instytucje w Anglii (13 nauczycieli) i Portugalii (2 osoby). Niemal wszystkie szkolenia będą trwać dwa tygodnie. Każde z nich będzie mieć miejsce w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych: 6 w ferie 2016r., 8 w czasie wakacji 2016r. i 1 podczas ferii zimowych w 2017 r.

Fundusze na ten cel pochodzą w 100% ze środków unijnych, z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali je ponieważ projekt, który napisali: „Kształcenie dwujęzyczne w Boguchwale”, został pozytywnie oceniony. Na jego realizację przyznano 168 341,13 zł. Większość tych środków wydatkowana będzie na pokrycie kosztów szkoleń, transportu, zakwaterowania i wyżywienia ich uczestników. Ponadto zakupione zostaną środki dydaktyczne ułatwiające realizację projektu.

Opis projektu dostępny jest w języku angielskim na stronie internetowej Komisji Europejskiej, pod linkiem:

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details-page/?nodeRef=workspace://SpacesStore/271643be-0e4c-4b4d-b625-6db7ede33232

dr Hubert Maj

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij