Dyrektor szkoły – dr Michał Figura

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu historii uzyskałem na podstawie rozprawy zatytułowanej: Elity władzy miasta Przemyśla w latach 1700 – 1772. Ponadto posiadam wykształcenie z zakresu sztuk plastycznych.

Pasjonuje mnie przede wszystkim historia. W toku studiów obrałem jako specjalność badawczą epokę nowożytną, w ramach której najwięcej czasu poświęciłem na poznawanie aspektów życia społecznego naszych przodków.

Uważam, że historię najpełniej można poznać, a tym samym polubić w bezpośrednim kontakcie z zabytkami i źródłami historycznymi, dlatego też przez lata oddawałem się z pasją kwerendzie archiwalnej i uczestniczyłem w badaniach archeologicznych, dokumentując graficznie znaleziska. Ponadto podróżuję do miejsc szczególnie mocno naznaczonych historią. Do takiego poznawania przeszłości zachęcam również moich uczniów

Od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Jestem autorem szeregu publikacji naukowych oraz pierwszym redaktorem Rocznika Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Za wielkie wyróżnienie poczytuję sobie okoliczność, że w 2010 r. otrzymałem szansę współtworzenia wizerunku Liceum, szkoły oferującej zarówno uczniom, jak i nauczycielom określoną perspektywę rozwoju i w zasadzie nieograniczoną przestrzeń do samorealizacji.

Jakość edukacyjna boguchwalskiego Liceum już wielokrotnie znalazła uznanie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Praca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oznacza dla mnie pełne zaangażowanie emocjonalne i odpowiedzialność za powierzone mi obowiązki, procentujące rzeczą bezcenną – zaufaniem uczniów i rodziców.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji w ubieganiu się o zaszczyt kierowania Liceum był pozytywny odbiór społeczny mojej pracy jako dyrektora Gimnazjum Dwujęzycznego. W ciągu zaledwie czterech lat powstała marka zrodzona z pasji kilku osób, której osiągnięcia są realnym powodem do dumy. Jestem także współtwórcą koncepcji przekształcenia GDB w Szkołę Podstawową Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, która obecnie wyznacza nowe trendy edukacyjne w regionie.

W pracy zawodowej towarzyszy mi zespół profesjonalistów i pasjonatów zaangażowanych w realizację misji Szkoły, nakierowanych na osiąganie w edukacji najwyższych standardów.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij