Dyrektor szkoły – dr Michał Figura

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu historii uzyskałem na podstawie rozprawy zatytułowanej: Elity władzy miasta Przemyśla w latach 1700 – 1772. Ponadto posiadam wykształcenie z zakresu sztuk plastycznych.

Pasjonuje mnie przede wszystkim historia. W toku studiów obrałem jako specjalność badawczą epokę nowożytną, w ramach której najwięcej czasu poświęciłem na poznawanie aspektów życia społecznego naszych przodków.

Uważam, że historię najpełniej można poznać, a tym samym polubić w bezpośrednim kontakcie z zabytkami i źródłami historycznymi, dlatego też przez lata oddawałem się z pasją kwerendzie archiwalnej i uczestniczyłem w badaniach archeologicznych, dokumentując graficznie znaleziska. Ponadto podróżuję do miejsc szczególnie mocno naznaczonych historią. Do takiego poznawania przeszłości zachęcam również moich uczniów

Od dekady pracuję jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Jestem autorem szeregu publikacji naukowych oraz pierwszym redaktorem Rocznika Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Za wielkie wyróżnienie poczytuję sobie okoliczność, że w 2010 r. otrzymałem szansę współtworzenia wizerunku Liceum, szkoły oferującej zarówno uczniom, jak i nauczycielom określoną perspektywę rozwoju i w zasadzie nieograniczoną przestrzeń do samorealizacji.

Jakość edukacyjna boguchwalskiego Liceum znalazła już dwukrotnie uznanie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, potwierdzone wyróżnieniem w postaci brązowego lauru.

Praca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oznacza dla mnie pełne zaangażowanie emocjonalne i odpowiedzialność za powierzone mi obowiązki, procentujące rzeczą bezcenną – zaufaniem uczniów i rodziców.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji w ubieganiu się o zaszczyt kierowania Liceum był pozytywny odbiór społeczny mojej pracy jako dyrektora Gimnazjum Dwujęzycznego. W ciągu zaledwie czterech lat powstała marka zrodzona z pasji kilku osób, której osiągnięcia są realnym powodem do dumy. Jestem także współtwórcą koncepcji przekształcenia GDB w Szkołę Podstawową Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, która obecnie wyznacza nowe trendy edukacyjne w regionie.

W pracy zawodowej towarzyszy mi zespół profesjonalistów i pasjonatów zaangażowanych w realizację misji Szkoły, nakierowanych na osiąganie w edukacji najwyższych standardów.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij