Dyrektor szkoły – dr Michał Figura

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu historii uzyskałem na podstawie rozprawy zatytułowanej: Elity władzy miasta Przemyśla w latach 1700 – 1772. Ponadto posiadam wykształcenie z zakresu sztuk plastycznych.

Pasjonuje mnie przede wszystkim historia. W toku studiów obrałem jako specjalność badawczą epokę nowożytną, w ramach której najwięcej czasu poświęciłem na poznawanie aspektów życia społecznego naszych przodków.

Uważam, że historię najpełniej można poznać, a tym samym polubić w bezpośrednim kontakcie z zabytkami i źródłami historycznymi, dlatego też przez lata oddawałem się z pasją kwerendzie archiwalnej i uczestniczyłem w badaniach archeologicznych, dokumentując graficznie znaleziska. Ponadto podróżuję do miejsc szczególnie mocno naznaczonych historią. Do takiego poznawania przeszłości zachęcam również moich uczniów

Od dekady pracuję jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Jestem autorem szeregu publikacji naukowych oraz pierwszym redaktorem Rocznika Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Za wielkie wyróżnienie poczytuję sobie okoliczność, że w 2010 r. otrzymałem szansę współtworzenia wizerunku Liceum, szkoły oferującej zarówno uczniom, jak i nauczycielom określoną perspektywę rozwoju i w zasadzie nieograniczoną przestrzeń do samorealizacji.

Jakość edukacyjna boguchwalskiego Liceum znalazła już dwukrotnie uznanie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, potwierdzone wyróżnieniem w postaci brązowego lauru.

Praca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oznacza dla mnie pełne zaangażowanie emocjonalne i odpowiedzialność za powierzone mi obowiązki, procentujące rzeczą bezcenną – zaufaniem uczniów i rodziców.

Nie bez znaczenia dla mojej decyzji w ubieganiu się o zaszczyt kierowania Liceum był pozytywny odbiór społeczny mojej pracy jako dyrektora Gimnazjum Dwujęzycznego. W ciągu zaledwie czterech lat powstała marka zrodzona z pasji kilku osób, której osiągnięcia są realnym powodem do dumy. Jestem także współtwórcą koncepcji przekształcenia GDB w Szkołę Podstawową Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, która obecnie wyznacza nowe trendy edukacyjne w regionie.

W pracy zawodowej towarzyszy mi zespół profesjonalistów i pasjonatów zaangażowanych w realizację misji Szkoły, nakierowanych na osiąganie w edukacji najwyższych standardów.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij