Nowy projekt Erasmus PLUS „Hi! great home SCHOOL”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale uczestniczy w bieżącym roku szkolnym w nowym, dwuletnim, międzynarodowym projekcie realizowanym w ramach programu ERASMUS PLUS.

Uczestnikami projektu, z którymi tym razem współpracuje Liceum w Boguchwale są szkoły partnerskie z czterech państw Unii Europejskiej tj.: Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Włoch oraz z Turcji, która pełni rolę głównego koordynatora i pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

Projekt nosi nazwę: Hi! great home SCHOOL. Poza oczywistą w tego typu działaniach integracją międzynarodową i międzykulturową ma on ambitny cel badawczy. Kraje uczestniczące w tym przedsięwzięciu wybrano nieprzypadkowo. Do współpracy zaproszono bowiem zarówno szkoły reprezentujące państwa o najwyższym współczynniku przedwczesnego przerywania edukacji na etapie szkoły średniej (Turcja, Hiszpania, Portugalia), jak i te znajdujące się na przeciwnym krańcu zestawień sporządzanych przez instytucje międzynarodowe. Liceum w Boguchwale postrzegane jest w tym gronie jako szkoła wzorcowa, szczycąca się stuprocentową zdawalnością matury, której wyznaczono role lidera w poszukiwaniu i konstruowaniu uniwersalnej recepty na budowę szkoły przyjaznej uczniowi. Dobre praktyki LOB, maja pomóc naszym partnerom w modernizacji ich warsztatu pracy.

Pierwsze spotkanie międzynarodowe odbyło się w dniach 15 – 20 grudnia 2016 r. w Madrycie (Hiszpania) w szkole IES RAYUELA (Móstoles), miało ono charakter konferencji inaugurującej prace nad projektem. Spotkały się na nim delegacje wszystkich szkół partnerskich.

Omówiono na nim zadania przydzielone wszystkim beneficjentom na cały okres realizacji projektu. Co dla nas szczególnie ważne, ustalono także program spotkania, który będzie mieć miejsce już w marcu 2017 roku w Boguchwale. Uczestniczyć w nim będzie po 6 uczniów wytypowanych z każdej ze szkół współpracujących w projekcie: Hi! great home SCHOOL.

Oczekujemy już z niecierpliwością na przyjazd grona nowych przyjaciół. Wszystkim beneficjentom życzymy owocnej współpracy i samych pozytywnych doświadczeń z pobytu w Polsce.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij