Nowy projekt Erasmus PLUS „Hi! great home SCHOOL”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale uczestniczy w bieżącym roku szkolnym w nowym, dwuletnim, międzynarodowym projekcie realizowanym w ramach programu ERASMUS PLUS.

Uczestnikami projektu, z którymi tym razem współpracuje Liceum w Boguchwale są szkoły partnerskie z czterech państw Unii Europejskiej tj.: Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Włoch oraz z Turcji, która pełni rolę głównego koordynatora i pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

Projekt nosi nazwę: Hi! great home SCHOOL. Poza oczywistą w tego typu działaniach integracją międzynarodową i międzykulturową ma on ambitny cel badawczy. Kraje uczestniczące w tym przedsięwzięciu wybrano nieprzypadkowo. Do współpracy zaproszono bowiem zarówno szkoły reprezentujące państwa o najwyższym współczynniku przedwczesnego przerywania edukacji na etapie szkoły średniej (Turcja, Hiszpania, Portugalia), jak i te znajdujące się na przeciwnym krańcu zestawień sporządzanych przez instytucje międzynarodowe. Liceum w Boguchwale postrzegane jest w tym gronie jako szkoła wzorcowa, szczycąca się stuprocentową zdawalnością matury, której wyznaczono role lidera w poszukiwaniu i konstruowaniu uniwersalnej recepty na budowę szkoły przyjaznej uczniowi. Dobre praktyki LOB, maja pomóc naszym partnerom w modernizacji ich warsztatu pracy.

Pierwsze spotkanie międzynarodowe odbyło się w dniach 15 – 20 grudnia 2016 r. w Madrycie (Hiszpania) w szkole IES RAYUELA (Móstoles), miało ono charakter konferencji inaugurującej prace nad projektem. Spotkały się na nim delegacje wszystkich szkół partnerskich.

Omówiono na nim zadania przydzielone wszystkim beneficjentom na cały okres realizacji projektu. Co dla nas szczególnie ważne, ustalono także program spotkania, który będzie mieć miejsce już w marcu 2017 roku w Boguchwale. Uczestniczyć w nim będzie po 6 uczniów wytypowanych z każdej ze szkół współpracujących w projekcie: Hi! great home SCHOOL.

Oczekujemy już z niecierpliwością na przyjazd grona nowych przyjaciół. Wszystkim beneficjentom życzymy owocnej współpracy i samych pozytywnych doświadczeń z pobytu w Polsce.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
 

NASZE SUKCESY »

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi...

 
Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij